Soma Otobüs Bileti

Soma Seferi Yapan Firmalar
Soma Hakkında

Soma Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Manisa’nın en güzel yönlerinden olan, Soma otobüs bileti satan firmaları, Soma otobüs bilet fiyatları Soma otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.

Soma, Manisa

Temel ekonomisi madenciliğe dayanan Soma, dağlık bir arazi üzerine kurulmuştur. İlçede Celal Bayar Üniversitesi’ne ait bir kampüs de bulunmasından dolayı canlı bir ilçedir. Konaklama konusunda herhangi bir sorunun yaşanmadığı ilçe aynı zamanda kafe ve restoranlarıyla da ilgi çekmektedir. Tatmanızı önereceğimiz ürünleri ise tahin helvası ve cevizli lokumdur. İlçeden aynı zamanda yöre halkının en önemli el sanatı olan iğne oyalarından da alabilirsiniz. 

Soma’da Gezilecek Yerler

·         Emin Hıdır Bey Camii: Cuma mahallesinde bulunan bu cami, yörenin bilinen en eski camisidir. Selçuklular döneminde yapılmış olan bu cami, tipik Selçuklu mimarisini yansıtmaktadır.

·         Darkale Hamamı: Yakın bir zamana kadar kullanılan Darkale Hamamı, Darkale köyü girişinde bulunmaktadır. Farklı bir teknikle yapılmış kurnaları bu hamamı benzerlerinden ayrılan özelliklerinden biridir.

·         Menteşe Kaplıcaları:  Menteşe köyünce bulunan bu kaplıcalar siyatik ve romatizma gibi pek çok hastalığa iyi gelmektedir. Bu ilçeye uğradığınızda bu kaplıcaları da görmenizi tavsiye ederiz.

Soma’yı daha yakından tanımak isterseniz Soma otobüs bileti alarak bu şirin ilçeyi ziyaret edebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Soma Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus