Sorgun Otobüs Bileti

Sorgun Seferi Yapan Firmalar
Sorgun Hakkında

Sorgun Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Yozgat ın en güzel yönlerinden olan, Sorgun otobüs bileti satan firmaları, Sorgun otobüs bilet fiyatları, Sorgun otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Yozgat,
Sorgun

Yozgat il merkezine 35 km. uzaklıkta bulunan Sorgun, Yozgat’ın en büyük ilçesidir. İlçe, batıda Yozgat Merkez ilçe, doğuda Akdağmadeni ve Saraykent, kuzeyde Aydıncık ve Çekerek, güneyde de Sarıkaya ilçeleri ile komşudur. İç Anadolu Bölgesi’nin tipik karasal iklimi Sorgun ilçesinde de hakimdir. Kurak iklimin doğal sonucu olarak bitki örtüsü bozkırdır. İlçedeki en önemli ekonomik faaliyetler hayvancılık ve tarımdır. Kısmen sulu tarımın yapıldığı bölgede, daha çok kuru tarım ile hububat üretilmektedir. Buğday, çavdar ve arpa en önemli ürünlerdir. Sorgun Şeker Fabrikası’nın kurulması ile ilçedeki şeker pancarı üretimi de ciddi bir artış göstermiştir. Sorgun’da hem küçükbaş hem de büyükbaş hayvancılık yapılabilmektedir. 

Sorgun’da Gezilecek Yerler

Sorgun Kaplıcaları: 50- 61 derece arasındaki sıcaklığı ve içerisinde bulunan sodyum klorür, klorlu sülfat ve sodyum sülfat ile şifalı olarak nitelendirilen kaplıcalar büyük ilgi görmektedir. İltihaplı hastalıklar, ağrılı kadın hastalıkları, romatizmalı ağrılar, spazm benzeri hastalıklara iyi geldiği söylenmektedir.

Çadır Höyük: Höyük 32 metre yüksekliğinde ve 220 metre çapındadır. Hitit, Roma, Frig ve Bizans döneminde yerleşim yeri olarak kullanıldığına dair kalıntılar bulunmuştur. Sorgun otobüs bileti alarak bölgeyi gezebilirsiniz.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus