Şuhut Otobüs Bileti

Şuhut Seferi Yapan Firmalar
Şuhut Hakkında
Şuhut Otobüs Bileti Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Afyonkarahisar´ın en güzel yönlerinden olan, Şuhut otobüs bileti satan firmaları, Şuhut otobüs bilet fiyatları, Şuhut otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Şuhut´da Faaliyet Gösteren Otobüs Firmaları 
Şuhut´da gün itibariyle aktif iki tane ulaşım firması mevcuttur. Bunlar Ispatra Petrol ve Balıkesir Uludağ firmalarıdır. Isparta Petrol Şuhut´tan Isparta´ya doğru giderken, Balıkesir Uludağ firması ise,  İzmir yönüne gitmektedir. 

Afyonkarahisar, Şuhut 
Şuhut bir Afyonkarahisar ilçesi olmakla birlikte oraya 29 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Şuhut, genellikle keşkek adlı yemeğiyle tanınırken, patates üretiminde de Nevşehir´le beraber ülke sıralamasında başı çekmektedir. Bilhassa Afyonkarahisar sınırları içerisinde Türkiye´deki en eski yerleşim yerlerinden biri de Şuhut´tur. Burada bir adet antik kent olduğu bilinmektedir. Henüz net bir bilgiye ulaşılamamış olsa da Şuhut´un tarihini Milattan Önce 4000´li yıllara kadar götürmek mümkündür. 

Şuhut´a Nasıl Giderim? 
Mazisi, tarih öncesi devirlere kadar dayanan Şuhut´a seyahat etmek istiyorsanız ilk önce Afyonkarahisar´a gitmelisiniz. Buradan da 29 kilometre güneye gitmeniz gerekecek. Ege ve İç Anadolu bölgesinin geçiş noktası üzerinde bulunduğu için rahatlıkla Şuhut otobüs bileti bulabilirsiniz.Isparta Yalvaç ve Afyonkarahisar Çay ilçelernden de Şuhut´a ulaşmak mümkündür. An itibariyle Şuhut´a bağlı 31 tane köy bulunmaktadır. 1182 kilometrelik yüzölçümüne sahip olan Sandıklı, Afyonkarahisar´ın en büyük ilçelerinden birisi olarak kabul edilmektedir.

Şuhut, Kurtuluş Savaşı sırasında Atatürk ve silah arkadaşlarının geldiği spesifik bir noktadır. Güncel bilgilere göre 38.000 nüfusu vardır. Bu bölgede ağırlıklı olarak un ve et üretimi yapıldığı bilinmektedir.

En Çok Tercih Edilen Şuhut Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus