Sulakyurt Otobüs Bileti

Sulakyurt Seferi Yapan Firmalar
Sulakyurt Hakkında

Sulakyurt Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kırıkkale’nin en güzel yönlerinden olan, Sulakyurt otobüs bileti satan firmaları, Sulakyurt otobüs bilet fiyatları, Sulakyurt otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Sulakyurt İlçesi Hakkında Bilgiler

Kırıkkale ilinin bir ilçesidir. Çok az sayıda kamu dairesi ve kuruluşu vardır. 2014 yerel seçimlerinde belediye başkanı İsmail Bildik olmuştur. Halen süren bir baraj yapımı vardır. İlçe 15. Yüzyılda Kalecik Nahiyesine bağlı köy olarak Şeyh Şami tarafından kurulmuştur.

Evliya Çelebi Seyahatnamesinde,  "Orada ilerde Şeyh Şami köyüne geldik. Bu Çankırı toprağı Sivas Eyaleti arasında keskin için; Kalecik Nahiyesinde 200 evli mamur ve güzel bir köydür. Ama yine evleri toprağın içindedir." demiştir. 

Sulakyurt İlçesinde Gezilmesi Gereken Yerler 
Bölge 1071 Malazgirt Zaferinden sonra Türk toprağı olmuştur. Fetihten sonra önceleri Karatekin Bey´in idaresinde kalan bölge; Danişment Oğulları Beyliğinin kontrolüne girmiş daha sonrada tamamen Anadolu Selçuklu Devleti´ne bağlanmıştır. Bu Devletin 1308´de yıkılmasından sonra İlhanlıların kontrolüne girmiştir. İlhanlılardan sonra Eretnaoğulları ve Kadı Burhaneddin´in idaresinde kalmıştır. Yıldırım Beyazıt tarafından Osmanlı topraklarına katılmıştır. 1402 Ankara Savaşı´ndan sonra kısa bir süre Timur´un kontrolüne girdiyse de Çelebi Sultan Mehmed zamanında yeniden Osmanlı toprağı olmuştur. Sulakyurt Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda güvenli bir şekilde seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Sulakyurt Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus