Süloğlu Otobüs Bileti

Süloğlu Seferi Yapan Firmalar
Süloğlu Hakkında
Süloğlu Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Edirne’nin en güzel ilçelerinden biri olan, Süloğlu otobüs bileti satan firmaları, Süloğlu otobüs bilet fiyatları, Süloğlu otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Edirne
, Süloğlu

Süloğlu, Edirne’nin güzide ilçelerinden biri olup, Anadolu’dan gelen Oğuz Türklerinden Kocacık Yörük ve Türkmenleri Süloğlu çevresine yerleşmişti. Böylece geniş arazilerde kasabalar, köyler ve çiftlikler kurulmuştu. Yeni kurulan bu yerleşim yerine en büyük aile reislerinin adları verilmişti. Evliya Çelebi Kırım gezisinden sonra, Hasköy´e geldiğini yazmakta ve yolculuğunda Süloğlu çiftliğinin güzelliğini vurgulamaktadır. Doğusunda Kırklareli, batısında Edirne, Güneyinde Havsa, kuzeyinde Lalapaşa ile çevrilidir. 

Süloğlu Gezilecek Yerler

Süloğlu otobüs biletinizi aldıktan sonra tarih öncesi döneme ait ilk anıtsal mezar örneklerinden Menhir ve Dolmenler’i gezebilirsiniz. Balkan Savaşları’nın yoğun olarak yaşandığı Geçkinli Köyü’nde Balkan Şehitleri Abidesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Süloğlu’nda bulunan Süloğlu Barajı ve Keramettin, Sülecik, Geçkinli Göletleri de görülmesi gereken yerlerdir.

En Çok Tercih Edilen Süloğlu Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus