SUMBAS OTOBÜS BİLETİ Otobüs Bileti

SUMBAS OTOBÜS BİLETİ Seferi Yapan Firmalar
SUMBAS OTOBÜS BİLETİ Hakkında

Sumbas Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Osmaniye’nin en güzel yönlerinden olan, Sumbas otobüs bileti satan firmalarıSumbas otobüs bilet fiyatlarıSumbas otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Sumbas Osmaniye 

Osmaniye’nin ilçesi olan Sumbas 1996 yılında ilçe statüsüne getirilmiştir. 2015 nüfus sayımlarına göre ilçede yaşayan kişi sayısı 14000 civarıdır. İlçe bulunduğu coğrafi konumun getirmiş olduğu Suriye ve Mezopotamya ovasına giden Tarihi İpek Yolu üzerinde olduğu için pek çok medeniyet tarafından konaklama merkezi olmuş ve bu medeniyetlerden farklı kültürleri bünyesinde harmanlamıştır. İlçede yapılan kazı çalışmaları esnasında Roma ve Bizans dönemine ait hazineler bulunarak müzeye teslim edilmiştir. İlçe halkı genellikle tarım ve hayvancılıkla geçimini sağlamaktadır. Bununla birlikte ilçede en çok portakal, pamuk, narenciye, zeytin mısır gibi pek çok tarım ürünü yetiştirilmektedir. Sitemizden aldığınız
Sumbas otobüs bileti ile ilçede bulunan kilise kalıntılarını, Akdam Kalesini, kaya mezarları, Çem kalesini, taş köprü ve höyükleri gezebilir, yöreye ait yemek çeşitlerini yiyebilirsiniz. 


Sumbas’a nasıl gidilir? 

İlçeye ulaşmak için Osmaniye merkezden kalkan minibüs seferlerine binebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen SUMBAS OTOBÜS BİLETİ Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus