Sungurlu Otobüs Bileti

Sungurlu Seferi Yapan Firmalar
Sungurlu Hakkında

Sungurlu Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Çorumun en güzel yönlerinden olan, Sungurlu otobüs bileti satan firmaları, Sungurlu otobüs bilet fiyatları, Sungurlu otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Çorum, Sungurlu

Osmanlı döneminde Sivas iline bağlı olan Sungurlu ilçesi, şu anda Çorum ilinin bir ilçesidir. Sungurlu, Çorum il merkezine 72 km. mesafede bulunmaktadır. Ankara ile Karadeniz bölgesinde yer almasından dolayı ilçe merkezi oldukça gelişmiştir. Çorum ilinin en geniş alanına sahip ve en fazla nüfusuna sahip olan ilçesidir. İlçe nüfusunun en önemli gelir kalemleri; tarım, hayvancılık ve ticarettir. 

Sungurlu’da Gezilecek Yerler

Saat Kulesi: 1890’lı yıllarda yapılan kule, ilçenin sembolü niteliğindedir. Kesme taşlardan yapılmış olan Saat Kulesi’nin gövdesi kare prizma şeklindedir. Her katta kemerli yuvarlak pencereler bulunmaktadır. Kulenin tepesinde ahşap bir köşk bulunmaktadır. Bu köşkün hemen altında da doğu, batı, kuzey ve güney yönlerinde 4 adet saat bulunmaktadır.

Ulu Camii: Şehrin merkezinde, belediye binasının yanında yer alan Ulu Cami, 1754 yılında inşa edilmiştir. Selçuklu İmparatorluğu’nun Beylerinden biri olan Sungur Bey zamanında yapılmıştır.

Eski Karakol Binası: Eski bir Rum kilisesi olan yapı 1891 yılında inşa edilmiştir. Taş, sütun ve kemerli yapısı ile güzel bir görüntüye sahip olan bina, günümüzde bir hayli yıpranmış durumdadır. Sungurlu otobüs bileti satın alarak tüm bu eserleri görmeniz mümkündür.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus