Susurluk Otobüs Bileti

Susurluk Seferi Yapan Firmalar
Susurluk Hakkında
Susurluk Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Balıkesir’in en güzel yönlerinden olan, Susurluk otobüs bileti satan firmaları, Susurluk otobüs bilet fiyatları, Susurluk otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Balıkesir, Susurluk

Susurluk Balıkesir´in en ünlü ilçelerinden birisidir. Yıllardan beri tostu ve ayranıyla tanınan bu güzide ilçe, ne yazık ki adını aslında 1996 yılında meydana gelen elem kaza sonrasında tüm dünyaya duyurmuştur. Bursa´ya da komşu olan Susurluk´un tarihine göz attğımızda oldukça eski olduğunu fark ederiz. İlçeye bir zamanlar Osman Bey hâkim olmuş. Susurluk adının nereden geldiği ihtilaflı bir konu olmakla beraber, Karesi Bey´in oğlunun Susığırlık adında bir çiftlik kurduğu bilindiğinden kelimenin kökeninin buradan geldiğine dâir yaygın bir görüş vardır. Evvelâ bucak olan Susurluk, 1926 yılında ilçe olmuştur. Bundaki temel etken Osmanlı-Rus savaşından kaçanların bu bölgeye yerleştirilmesidir. 

Susurluk´a Nasıl Gidebilirim?

Susurluk ilçesi Türkiye genelinde bir hayli işlek bir noktada yer alıyor. Bu nedenle Susurluk otobüs bileti almak yerine otostop yaparak da ilçeye ulaşılabilir. İzmir, Bursa, Bandırma Çanakkale ve Balıkesir gibi yerleşim yerlerinin kavşak noktasında bulunduğundan ulaşım olanaklarının bir hayli geniş olduğunu söylemekte fayda var. Bu nedenle gerek yerli gerekse yabancı turistler Susurluk´u ziyaret etmeyi tercih ediyorlar.

En Çok Tercih Edilen Susurluk Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus