Susuz Otobüs Bileti

Susuz Seferi Yapan Firmalar
Susuz Hakkında

Susuz Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kars’ın en güzel yönlerinden olan, Susuz otobüs bileti satan firmaları, Susuz otobüs bilet fiyatları, Susuz otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kars,
Susuz

Ekonomisi genel olarak tarım ve hayvancılığa dayan Susuz, Anadolu’nun en yüksek yaylalarından birinin üzerine kurulmuştur. Bilindiği kadarıyla ilk olarak Urartuların yerleşim yeri olan ilçe daha sonra Parslar, Bizanslılar ve Osmanlıların eline geçmiştir. Sürekli farklı devletlerin eline geçmesi  Susuz’un  zengin bir tarihi olmasını sağlamıştır.

İlçenin en önemli doğal güzelliklerinden olan Su Uçan Şelalesi yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. İlçenin uzun yıllardır sahip olduğu bir kültür olan yaylacılık kültürü de turizme kazandırılmıştır. Ulaşım yollarını düzenleyip yeni ulaşım araçları kullanılmasıyla bu yaylalara günübirlik geziler düzenlenmektedir. Siz de Susuz otobüs bileti alarak bu yayları ziyaret edebilirsiniz.

Kırçiçeği Köyünde bulunan Kırçiçeği Camii, ilçenin en önemli tarihi eserlerinden biridir. Kültür varlığı olarak tescillenen cami, kare planlı ve bazalt taşından yapılmıştır. 1769 yılında yapılmasına rağmen mihrap orijinal halini korumaktadır.

İlçede volkanik set gölü örneklerinden olan Aygır Gölü de yerli ve yabancı turistlerinin ziyaret ettiği bir doğal güzelliktir. Sizin de Susuz’a geldiğinizde bu göle uğramanızı tavsiye ederiz.

En Çok Tercih Edilen Susuz Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus