Tarsus - Niğde Otobüs Bileti

Tarsus Hakkında

Tarsus Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Mersin’in en güzel yönlerinden olan, Tarsus otobüs bileti satan firmalarıTarsus otobüs bilet fiyatlarıTarsus otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Tarsus, Mersin iline bağlı bir ilçedir. Türkiye’nin en büyük ilçelerinden biri olan Tarsus’un nüfusu 326.000 civarındadır. Tarihi bir ilçe olan Tarsus’ta Hititler başta olmak üzere birçok uygarlık egemenliğini sürdürmüştür. 

Tarsus’a Nasıl Gidilir?

Tarsus ilçesinin, Mersin il merkezine uzaklığı yalnızca 27 kilometredir. Mersin il merkezine, Pozantı ve Çamlıyayla ilçelerine ve Akdeniz’e komşu olan bu turistik ilçeye de ulaşım karayolları üzerinden oldukça rahat bir şekilde yapılabilir. Bunun için Tarsus otobüs biletine sahip olmanız yeterlidir. 

Tarsus’ta Gezilecek Yerler

Ülkenin kültürel miraslarından biri olan Tarsus’ta gezip görebileceğiniz birçok doğal ve tarihi yapı bulunmaktadır. Tarih boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan Tarsus’ta birçok kültürün izine rastlamak mümkündür. Bizans’tan kalma Kleopatra Kapısı bunlardan en önemlilerindendir. Tarsus Antik Yolu ve Roma Yolu da yine görülmeye değer yerlerdendir. Tarsus’un doğal güzelliklerinden Tarsus Şelalesi ve Ashab-ı Keyf Mağarası da siz ziyaretçilerinin yolunu gözlemektedir. Bunlar dışında Nusret Mayın Gemisi, St. Paul Kilisesi, Şahmeran, Tarsus Kilim Müzesi, Kemeraltı Çarşısı, Bac Köprüsü’nü görmek de Tarsus’a gittiğinize pişman olmamanıza değecek güzelliktedirler. 

Niğde Hakkında

Niğde il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Niğde’nin en güzel yönlerinden olan, Niğde il merkezi otobüs bileti satan firmalarıNiğde il merkezi otobüs bilet fiyatlarıNiğde il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Niğde İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan bir şehirdir. Eski adları Nahita ya da Nakita olarak bilinen  Niğde, günümüzdeki ismini Cumhuriyet döneminde almıştır. Oldukça eski bir tarihe sahip olan Niğde’de ilk yerleşimin yaklaşık 10.000 yıl önce yapıldığı düşünülmektedir. Tarih boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan Niğde, 1470 yılında Osmanlı Devleti’nin topraklarına katılmıştır. Niğde halkının geçim kaynağı genel olarak tarımdır ama yüksek bölgelerinde hayvancılık da uğraşılmaktadır. 

Niğde’ye Nasıl Gidilir?

İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan Niğde ili Ankara’ya 346 kilometre, İstanbul’a 795 kilometre , İzmir’e 800 kilometre ve Malatya’ya da 478 kilometre uzaklıkta bulunur. Buraya gitmek isteyenlerin Niğde otobüs bileti satın almaları sonucunda hemen her yerden kalkan otobüslerle rahat ve konforlu bir biçimde ulaşımları mümkün olur. 

Niğde’de Gezilecek Yerler

Niğde’de hem kültürel ve tarihi yapıları gezebilir, hem milli parklarında dolaşabilir hem de termal merkezlerinden yararlanabilirsiniz. Kültürel ve tarihi yapı olarak Aktaş Kilise Cami, Andaval Kilisesi, Hüdavent Hatun Türbesi, milli park olarak Aladağlar Milli Parkı, termal merkez olarak da Çiftehan Kaplıcaları size doyumsuz bir Niğde gezisi yaşatacaktır. 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus