Tarsus Otobüs Bileti

Tarsus Seferi Yapan Firmalar
Tarsus Hakkında

Tarsus Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Mersin’in en güzel yönlerinden olan, Tarsus otobüs bileti satan firmalarıTarsus otobüs bilet fiyatlarıTarsus otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Tarsus, Mersin iline bağlı bir ilçedir. Türkiye’nin en büyük ilçelerinden biri olan Tarsus’un nüfusu 326.000 civarındadır. Tarihi bir ilçe olan Tarsus’ta Hititler başta olmak üzere birçok uygarlık egemenliğini sürdürmüştür. 

Tarsus’a Nasıl Gidilir?

Tarsus ilçesinin, Mersin il merkezine uzaklığı yalnızca 27 kilometredir. Mersin il merkezine, Pozantı ve Çamlıyayla ilçelerine ve Akdeniz’e komşu olan bu turistik ilçeye de ulaşım karayolları üzerinden oldukça rahat bir şekilde yapılabilir. Bunun için Tarsus otobüs biletine sahip olmanız yeterlidir. 

Tarsus’ta Gezilecek Yerler

Ülkenin kültürel miraslarından biri olan Tarsus’ta gezip görebileceğiniz birçok doğal ve tarihi yapı bulunmaktadır. Tarih boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan Tarsus’ta birçok kültürün izine rastlamak mümkündür. Bizans’tan kalma Kleopatra Kapısı bunlardan en önemlilerindendir. Tarsus Antik Yolu ve Roma Yolu da yine görülmeye değer yerlerdendir. Tarsus’un doğal güzelliklerinden Tarsus Şelalesi ve Ashab-ı Keyf Mağarası da siz ziyaretçilerinin yolunu gözlemektedir. Bunlar dışında Nusret Mayın Gemisi, St. Paul Kilisesi, Şahmeran, Tarsus Kilim Müzesi, Kemeraltı Çarşısı, Bac Köprüsü’nü görmek de Tarsus’a gittiğinize pişman olmamanıza değecek güzelliktedirler. 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus