Taşkent Otobüs Bileti

Taşkent Seferi Yapan Firmalar
Taşkent Hakkında
Taşkent Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Konya’nın en güzel yönlerinden olan, Taşkent otobüs bileti satan firmaları, Taşkent otobüs bilet fiyatları, Taşkent otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Konya, Taşkent

Konya´nın güzide ilçelerinden birisi olan Taşkent, 1500 metre rakıma sahiptir. Şehrin en güneyinde yer alır. Antalya, Karaman, Konya ve Hadım ile komşu olduğu bilinmektedir. Hadım´dan 1988 (11 Ağustos) tarihinde ayrılarak ilçe statüsüne erişmiştir. Bölgenin tarihi epey eskiye dayanır. Avşar Türkleri, 1225´li yıllarda Taşkent´e yerleşmeye başlamıştır. Taşkent´in yerleşim yeri olması Avşar Türklerinin bölgeye hâkim olmasıyla başlamıştır. Fatih Sultan Mehmet tarafından fethedilen Taşkent, Karamanoğulları Beyliğinden iltihak edilmiştir. Bununla beraber, Taşkent´in ilk isminin Pirlerkondu olduğu söylenir. Taşkent adı, bölgeye, 1930 yılında, Vali İzzet Bey taraından verilmiştir.

Taşkent´te okuma seviyesi %99´lara kadar yükselmiştir. Taşkent ilçesinde herhangi bir köy okulu bulunmamakla beraber bu köylerde yaşayan çocuklar, eğitimlerini ilçe merkezinde görmektedirler. Taşkent merkezde iki tane lise aktiftir. Taşkent´te ataerkil yaşam tarzı baskındır. Ahalinin geçimini tarım ve hayvancılıkla sağlaması bundaki en önemli etmendir. Bölgede gençlere hitap eden çok az şeyin olması nüfusunun bir hayli düşmesine sebebiyet vermiştir. 2015 TÜİK verilerine göre Taşkent nüfusu yaklaşık 5 bin kişiden oluşmaktadır. Taşkent otobüs bileti sayesinde Konya´nın güzelliklerinin farkına varmak mümkündür.

En Çok Tercih Edilen Taşkent Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus