Taşköprü Otobüs Bileti

Taşköprü Seferi Yapan Firmalar
Taşköprü Hakkında

Taşköprü Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kastamonu’nun en güzel yönlerinden olan, Taşköprü otobüs bileti satan firmaları, Taşköprü otobüs bilet fiyatları, Taşköprü otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kastamonu,
Taşköprü 
Adını ilçede bulunan taş köprüden  alan ilçe Kastamonu’yu diğer Karadeniz illerine bağlayan konumda olmasından dolayı ticaretin geliştiği bir yerdir. İlçe tipik bir Türk – İslam sentezinin sergilendiği bir ilçe konumundadır. İlçeyi meşhur yapan yönlerinden birisi de sarımsaktır. Adına uluslararası festivallerde düzenlenen sarımsak bölgenin ticaretini yaptığı en önemli tarım ürünü olmasıyla bilinmektedir. İlçe ayrıca yerel yemekleriyle de ünlüdür. Bunların en önemlileri arasında etli ekmek ve kuyu kebabı gelmektedir. 


Taşköprü’de Gezilecek Yerler

·        Taş Köprü: İlçe girişinde bulunan köprü Gök Irmak üzerindedir.  İlk yapıldığı dönemde 7 gözlü yapılmasına rağmen günümüzde bu gözlerden sayece 6 tanesi kalmıştır.

·         Zımbıllı Tepesi Höyüğü: İlçe merkezinde bulunan bu antik kent Romalılar döneminde eyalet merkezi olarak kullanılmıştır. Bu durum bölge etrafında çok fazla tarihi yapının bulunmasıyla açıklanabilir. Yapılan arkeolojik kazılarda mekanların çoğunun mozaik kaplı olduğu görülmüştür. Bunların en önemlisi “Burçlar Mozaği”dir. Bu kazı alanından çıkarılanlar Kastamonu Arkeoloji Müzesinde sergilenmektedir.

Siz de Taşköprü’yü yerinde görmek istiyorsanız Taşköprü otobüs bileti almanız yeterli.

En Çok Tercih Edilen Taşköprü Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus