Tatvan Otobüs Bileti

Tatvan Seferi Yapan Firmalar
Tatvan Hakkında

Tatvan Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Bitlis’in en güzel yönlerinden olan, Tatvan otobüs bileti satan firmalarıTatvan otobüs bilet fiyatlarıTatvan otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Tatvan, Bitlis iline bağlı bir ilçedir. Ancak Tatvan, Bitlis’ten yüzölçümü olarak daha büyüktür. Tatvan’ın Van Gölü’ne sınırı bulunur. Bu sebeple Van ile karşılıklı vapur seferleri yapılmaktadır. Eski ve tarihi bir yerleşim yeri olan Tatvan’ın tarihinin milattan önce 3000 yılına kadar dayandığı düşünülmektedir. Tatvan’ın nüfusu yaklaşık olarak 80.000’dir. Tatvan ilçesi, ismini burada yaşamış Ermeni halkından almıştır. 

Tatvan’a Nasıl Gidilir?

Tatvan ilçesi oldukça merkezi bir yerde bulunur. Diyarbakır ve Van ilini birbirini bağlayan yol ile Bitlis, Siirt ve Elazığ şehirlerinin de kesiştiği yolda bulunan Tatvan’a ulaşım da bu bakımdan kolaydır. Tatvan otobüs bileti satın alarak bu merkezi ilçeye gidip burayı keşfetmeniz mümkündür. 

Tatvan’da Gezilecek Yerler

Bu tarihi ilçede gezilecek birçok yer vardır. Tatvan Rahve Kervansarayı, Kalekıran Kalesi, Urartu Kaya Mezarı, S. George Manastırı, Tatvan Tuğ Kilisesi bunların başında gelir. Ayrıca muhteşem Van Gölü manzarası izleyebileceğiniz Tatvan’da hem tarihi hem doğa güzelliklerini keşfe çıkmanız buraya geldiğinize değdiğini görmenizi muhakkak sağlayacaktır.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus