Tavas Otobüs Bileti

Tavas Seferi Yapan Firmalar
Tavas Hakkında

Tavas Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Denizli’nin en güzel yönlerinden olan, Tavas otobüs bileti satan firmalarıTavas otobüs bilet fiyatlarıTavas otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Tavas, Denizli’nin bir ilçesidir. İlçe, ismini Kale ilçesinin eski ismi olarak bilinen “Davaz”dan almıştır. Oldukça eski bir tarihe sahip olan Tavas ilçesinde ilk yerleşimin Medet Höyüğü denilen bölgede kurulduğu düşünülmektedir. Bu bölgede Tunç Çağı, Hititleri Frigya, Pers İmparatorluğu, Antik Yunanlar, Roma ve Bizans İmparatorlukları ile Osmanlı İmparatorluğu’na dair izler bulunmaktadır. Nüfusu yaklaşık olarak 45.000 olan ilçenin toplamda 10 beldesi ve 36 köyü bulunmaktadır.

Tavas’a Nasıl Gidilir?

Tavas ilçesinin Denizli il merkezine olan uzaklığı 44 kilometredir. Komşu ilçeleri Acıpayam, Aydın Karacasu, Kale ve Babadağ olan Tavas’a ulaşım karayolu ile oldukça rahat bir şekilde gerçekleştirilebilir. Bunun için Tavas otobüs bileti satın almanız yeterlidir.

Tavas’ta Gezilecek Yerler

Tavas ilçesine geldiğinizde Kızılcabölük kasabasını ziyaret etmeniz önerilir. Özellikle de kadınların ilgisini çekecek olan kasabada, birbirinden güzel el işi dokumaları mevcuttur. Bunun dışında ilçe merkezine 9 kilometre uzaklıkta bulunan Heraklia Salbace Antik Kenti’ne gidebilirsiniz. Bu antik kentin Helenistik dönemde kurulduğu düşünülmektedir. Burayı ziyaret ederek milattan önce 1. Yüzyıldan kalma kalıntıları görebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Tavas Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus