Tefenni Otobüs Bileti

Tefenni Seferi Yapan Firmalar
Tefenni Hakkında

Tefenni Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Burdur
’un en güzel yönlerinden olan, Tefenni otobüs bileti satan firmalarıTefenni otobüs bilet fiyatlarıTefenni otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Tefenni Burdur

İlçe tarihi incelendiğinde 3000 yıllık geçmişi ile farklı medeniyetler için büyük önem arz atiği görülebilir. İlçe Bizans döneminde İstefan ismi ile bilinmekteydi.


Tefenni Kültürel Özellikleri

Tarihi incelendiğinde Bizans döneminde köy statüsünde olan Tefenni, Malazgirt meydan muharebesinden sonra Türk yurdu haline gelmiştir. Bizans döneminde İstefan olan isim sonrasında Tefenni olarak günümüze kadar ulaşmıştır. Göller bölgesinde olmasının da etkisi ile ilçe içerisinde pek çok akarsuyu barındırır. Ancak bu akarsuların bazıları yaz aylarının gelemsi ile kurumaya başlar, kışın tekrar aktif hale gelir. İlçe ekonomisini tarım ve hayvancılık oluşturur. İlçe coğrafi konumu itibari ile Akdeniz ve karasal iklim geçişinde olduğu için, yalar sıcak kışlar soğuk geçer. Bu yüzden ilçenin geçim kaynağı olan tarım ve hayvancılık zorlaşır. Satın aldığınız Tefenni otobüs bileti ile ilçeye seyahat edebilirsiniz.


Tefenni’ye nasıl gidilir?

Burdur merkezden ilçeye düzenlenen seferler ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus