Tekman Otobüs Bileti

Tekman Seferi Yapan Firmalar
Tekman Hakkında

Tekman Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Erzurum’un en güzel yönlerinden olan, Tekman otobüs bileti satan firmaları, Tekman otobüs bilet fiyatları, Tekman otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Erzurum
, Tekman

Kuzeyinde Palandöken ve Pasinler, batısında Çat, doğusunda Karayazı ve Hınıs ilçeleri bulunan bu ilçenin güneyinde Bingöl ve Muş bulunmaktadır. Toplam nüfusu yaklaşık 15 bin olan ilçe orta büyüklükte bir ilçedir. İlk kuruluş tarihi bilinmemektedir. Adı Ermenice “Tatos”dan gelmektedir.

İlçe oldukça dağlık ve engebeli bir arazi yapısına sahiptir. Kışın çok uzun sürmesi ve yağan karın aylarca yerden kalkmaması bölgede kış sporlarının yapılmasına imkan sağlamıştır. Dağlık arazi yapısı sayesinde kış sporları yanından doğa sporları, dağcılık ve treking de yapılmaktadır. Bu sporları yapmak isteyen çok sayıda yerli ve yabancı turistin geldiği ilçe bu sayede canlılık kazanmıştır. Aras Nehri de bu ilçenin sınırlarından geçmektedir. Asıl geçim kaynağı tarım ve hayvancılık olan bu ilçe, nehir sayesinde çok sayıda amatör ve profesyonel balıkçıları da ağırlamaktadır. Çok sayıda kafe ve restoranın bulunduğu ilçede konaklama sorunu da yaşanmamaktadır.

Tekman otobüs bileti alarak çeşitli kış sporlarının yapıldığı, yöresel mutfak kültürünün gelişmiş olduğu bu ilçeyi görmenizi tavsiye ederiz. 

En Çok Tercih Edilen Tekman Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus