Terme Otobüs Bileti

Terme Seferi Yapan Firmalar
Terme Hakkında
Terme Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Samsun’un en güzel ilçelerinden biri olan, Terme otobüs bileti satan firmaları, Terme otobüs bilet fiyatları, Terme otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Samsun, Terme

Samsun’un yemyeşil ve geçmişi M.Ö. 1000 yıllarına dayanan ilçesi Terme, Terme Çayı kıyısında efsanevi kadın savaşçılar Amazonların yaşadığı bilinmektedir. Terme Orta Karadeniz bölgesinde denizden 3 - 5 km kıyıda kurulan ve Samsun´a uzaklığı 58 km olan bir ilçedir. Terme’de hakkında Roma ve Berlin’de de eserler vardır, bunlardan en önemlileri Yaralı Amazon Heykeli”ve Vatikan’da bulunan “Amasone Mattei Heykelleri” dir. Terme’de ayrıca “Pirinç Festivali”, “Altın Fındık Festivali” ve Sakarlı’da “At yarışları” Temmuz ayında “Uluslar arası Amazon Festivali” düzenlenmektedir. 

Terme Gezilecek Yerler   

Bu tarihi ilçeye en uygun Terme otobüs bileti ile seyahat rotanızı çizip, tarihi güzelliklerinin tadını çıkartmalısınız. Mutlaka gezmeniz gereken yerleri şu şekilde listeledik;

-          Cüneyd-i Bağdadi Türbesi

-          Miliç Çamlığı

-          Gölyazı – Amazon Şehri

-          Simenit Gölü

-          Kumcağız Sahilleri

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus