Tire Otobüs Bileti

Tire Seferi Yapan Firmalar
Tire Hakkında

Tire Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İzmir in en güzel yönlerinden olan, Tire otobüs bileti satan firmaları, Tire otobüs bilet fiyatları, Tire otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

İzmir, Tire

İzmir’in güneydoğusunda yer alan Tire, il merkezine 80 km. mesafede yer almaktadır. Kuzeyde Küçük Menderes Ovası ve Bayındır ilçesi, batıda Selçuk ve Torbalı, doğuda Ödemiş, güneyde ise Aydın ile komşudur. Tire’de dağların yüksek kesimlerinde bitki çeşitliliği çok fazladır. Tire’nin her yeri yemyeşildir, bu yüzden “Yeşil Tire” olarak da bilinmektedir. Tipik Akdeniz iklimi görülmektedir. , Küçük Menderes Irmağı’nın suladığı ilçe, arazi yapısı bakımından oldukça verimlidir.  İlçe ekonomisi genel olarak tarım, ticaret ve hayvancılık üzerine kurulmuştur. Bunun yanında arıcılık ve süt inekçiliği de gelişmiştir. İzmir’de Tire’ye her gün demiryolu ile ulaşım sağlamak mümkündür. Ayrıca minibüs ve otobüs seferleri de düzenlenmektedir. 

Tire’de Gezilecek Yerler

Tire’de gezip görülmesi gereken kültürel ve tarihi nitelikte oldukça fazla yer bulunmaktadır. Tire otobüs bileti alarak gezebileceğiniz yerlerden bazıları şunlardır;

·         Tire Müzesi

·         Derekahve

·         Tire’nin Hanları

·         Tire Pazarı

·         Ali Baba Tekkesi

·         Kurt ve Doğancıyan Zaviyesi

·         Kutu Han

·         Yoğurluoğlu Külliyesi

·         Tahtakale Camii

·         Tahtakale Çarşısı

·         Molla Arap Cami

En Çok Tercih Edilen Tire Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus