Tirebolu Otobüs Bileti

Tirebolu Seferi Yapan Firmalar
Tirebolu Hakkında

Tirebolu Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Giresun un en güzel yönlerinden olan, Tirebolu otobüs bileti satan firmaları, Tirebolu otobüs bilet fiyatları, Tirebolu otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Giresun,
Tirebolu

M.Ö 7.yüzyıla kadar uzanan tarihi ile dikkat çeken Tirebolu, Giresun il merkezine 45 km. uzaklıkta bulunan bir ilçedir. Dağların kıyıya paralel olarak uzandığı ilçenin büyük bir kısmı dağlardan oluşmaktadır. İlçede Karadeniz ikliminin genel özellikleri görülmektedir. İlçenin en önemli gelir kaynağı fındık ve çay yetiştiriciliğidir. Giresun’un kaliteli fındığının en güzel örnekleri Tirebolu’da yetiştirilmektedir. Diğer ilçelerde olduğu gibi Tirebolu’da da hayvancılık, deniz balıkçılığı ve arıcılık yapılmaktadır. 

Tirebolu’da Gezilecek Yerler

Tirebolu, Giresun ilinin turizm anlamında en zengin ilçesidir. Çok eskilere uzanan tarihi, bölgede birçok kalıntının çıkartılması sonucunu doğurmuştur. İlçede yayla turizmi da yaygın olarak yapılmaktadır. Bunun yanında yaz aylarında Tirebolu plajları yoğun ilgi görmektedir. Tirebolu otobüs bileti satın alarak ilçenin tüm güzelliklerinin keyfini çıkartabilirsiniz. Tirebolu’da görülmesi gereken yerlerden başlıcaları şunlardır;

·         Bedreme Kalesi

·         Andoz Kalesi

·         Selimağa Çeşmesi

·         Saint Jean (Merkez) Kalesi

·         Çatal Çeşmesi

·         Gacan Çeşmesi

·         Çarşı Camii

·         Yeniköy Camii

·         Fırın Taşı

·         Belediye Hamamı

·         Tirebolu Kum Plajı

·         Kaynarca Plajı

·         Yılgın Plajı

·         Küçükçay Plajı

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus