Tomarza Otobüs Bileti

Tomarza Seferi Yapan Firmalar
Tomarza Hakkında

Tomarza Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kayseri’nin en güzel yönlerinden olan, Tomarza otobüs bileti satan firmaları, Tomarza otobüs bilet fiyatları, Tomarza otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kastamonu Tomarza İlçesi Hakkında Bilgiler

Tomarza, Kayseri´ye 55 km uzaklıkta bir ilçedir. Tomarza´ya bağlı 3 belediye, 46 köy vardır. Gelişmekte olan bir ilçedir. 1953 yılında ilçe olmuştur. 1330 metre rakımlı ilçenin toplam yüzölçümü 1.485 km²´dir. 

Tomarza İlçesinde Gezilmesi Gereken Yerler

Tomarza çerezlik kabak çekirdeği ve doğal taşı ile ünlüdür.

Tomarza ismi tarih sahnesinde ilk kez, 16’ncı yüzyılda Erciyes dağı adlı bir yazılı eserde, Fenninse isimli bir batılı yazar tarafından kullanılmıştır. Tarih sahnesinde, yörede egemenlik kuran uluslar Tomarza Kapadokyalılar, Makedonyalılar, Romalılar ve Bizanslılar.

Bizanslılar Tomarza Anadolu’yu ele geçirdiklerinde, Kafkaslardan gelen yaklaşık 50 bin civarındaki Ermeni, Anadolu’nun diğer yöreleriyle birlikte, buraya da yerleşmişlerdir. Çünkü Tomarza Türk-İslam akınlarına karşı, bunları bir tampon olarak kullanmak istemişlerdir. Tomarza adı da, buradan gelmektedir.

1071 yılındaki Malazgirt zaferinden sonra ise, Uygur Türkleri ve İran’dan gelen Avşar Türkleri, bölgeye yerleşirler. 1877-1878 yıllarına gelindiğinde ise, doğu Anadolu’daki Rus işgalinden çekilen muhacir Türkler, yöreye yerleşirler. Tomarza Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda seyahat edip bu güzel bölgeyi görmelisiniz.

En Çok Tercih Edilen Tomarza Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus