Tortum Otobüs Bileti

Tortum Seferi Yapan Firmalar
Tortum Hakkında

Tortum Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Erzurum’un en güzel yönlerinden olan, Tortum otobüs bileti satan firmaları, Tortum otobüs bilet fiyatları, Tortum otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Erzurum
, Tortum

Adını ilçede bulunan Tortum Şelalesi’nden alan ilçe, güneyinde Yakutiye ve Aziziye, batısında İspir, doğusunda Narman ve Oltu ilçeleri ile komşudur. İlçenin kuzeyinde ise Artvin bulunmaktadır.

İlçenin en önemli geçim kaynakları tarım ve hayvancılıktır. Erzurum’un en verimli arazilerinin burada yer alması tarım ürünlerini, en geniş otlakların yine bu arazide olması bölgenin mutfak kültürünü de etkilemiş ve zenginleştirmiştir. Bölgenin en önemli yemeği olan Cağ Kebabı’nın en iyileri bu bölgedeki lokantalarda yapılmaktadır.

Karadeniz Bölgesinde bulunması nedeniyle bölge yeşil alanlarıyla ünlüdür. Erzurum’un en yeşillik ilçesi olan Tortum, çok sayıda mesire ve dinlenme yerine sahiptir. 

Tortum’da Gezilecek Yerler

·         Tortum Şelalesi:  Tortum Çayı üzerinden bulunan ve yaklaşık 50 metre yükseklikteki bu şelale ilçenin en önemli turistik merkezidir. Yerli ve yabancı turistin akın ettiği bu şelaleyi Tortum otobüs bileti alarak yerinde görmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca Tortum Çayı debisi ve su miktarı ile rafting yapmaya müsait ender yerlerden biridir. Yerli ve yabancı çok sayıda turist buraya bu sporu yapmaya gelmektedir.

 

En Çok Tercih Edilen Tortum Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus