Tosya Otobüs Bileti

Tosya Seferi Yapan Firmalar
Tosya Hakkında

Tosya Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kastamonu’nun en güzel yönlerinden olan, Tosya otobüs bileti satan firmaları, Tosya otobüs bilet fiyatları, Tosya otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kastamonu,
Tosya

Kastamnonu’nun en güney  ucunda bulunan ilçe, ili İç Anadolu illerine bağlayan bir merkez konumundadır.  Bölgenin en önemli gelir kaynağı tarımcılık olsa da ilçede yapılan ahşap kapılar hem yurt içi hem de yurt dışına satılmaktadır. Bölgede ayrıca bayram, cenaze ve düğün gibi toplanmalarda yapılan aynı zamanda günlük hayatta da sürekli tüketilen  Tosya Pilavı meşhurdur.  Tosya’yı yerinde görmek istiyorsanız siz de Tosya otobüs bileti alarak bu doğal güzellerle çevrili ilçeyi görmeniz mümkün. 

Tosya’da Gezilecek Yerler

·         Mesire yerleri: İlçede çok fazla sayıda mesire alanı bulunmaktadır. Bunlar; Üçoluklar, Dipsizgöl, Yeşilgöl, Çukurhan ve  Üçgürgen yaylasıdır.

·         Bağ Evleri: Bağ kültürü Tosya halkının hayatında büyük önem taşımaktadır. İlkbaharda halk bağlara göç eder, yazı burada geçirir ve burada yetiştirdiği sebze ve meyveleri ilçe merkezinde satar. Bölgeden göç etmiş yerel halk tatillerinde bu bağ evlerine gelmeye devam etmektedir. Sadece yerel halkın değil, huzurlu ve doğayla baş başa zaman geçirmek isteyen herkesin zaman geçirdiği bu evler, Tosya’nın en önemli turizm kaynaklarından biri olmuştur.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus