Trabzon - Nevşehir Otobüs Bileti

Trabzon Hakkında
Trabzon Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Trabzon´un en güzel yönlerinden olan, Trabzon otobüs bileti satan firmaları, Trabzon otobüs bilet fiyatları, Trabzon otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Trabzon, Türkiye

Türkiye´nin güzel şehirlerinden Trabzon, sınırlarımız içerisindeki en kalabalık 29. yerleşim birimidir. 2015 TÜİK verilerine göre nüfusu 770 bin kişiden oluşmaktadır. Karadeniz Bölgesinin Doğu Karadeniz bölümünde konuşlanmıştır. Karadeniz´e kıyısı vardır. Batıda Giresun, güneyde Gümüşhane ve Bayburt, Doğuda ise Rize´nin Kalkandere ve İkizdere ilçeleriyle komşudur. Karadeniz bölgesinde, Samsun´dan sonra gelen en büyük kenttir. 2012 yılında büyükşehir olmaya lâyık görülmüştür. Trabzon´a ´´Şehzadeler Şehri´´ de denilmektedir. Trabzon´da şehir içi ulaşım minibüs ve otobüslerle sağlanmaktadır. Takkart ya da nakit bir miktar parayla şehir içinde istenen yere gitmek mümkündür. 1967´de kurulan Trabzonspor, profesyonel futbol ligleri tarihinde şampiyon olan 5 kulüpten biri ve şampiyon olmayı başaran ilk Anadolu kulübüdür. Trabzon otobüs bileti Türkiye´nin hemen her noktasından temin edilebilmektedir. 

Trabzon´da Gezilecek Yerler

                    Sümela Manastırı

                    Trabzon Atatürk Köşkü

                    Boztepe

                    Trabzon Ayasofya Müzesi

                    Forum Trabzon

                    Çal Mağarası

                    Trabzon Müzesi

                    Hıdırnebi Yaylası

                    Zağnos Vadisi

                    Ortahisar

                    Küçük Ayvasıl Kilisesi

                    Altındere Vadisi Milli Parkı

                    Gülbahar Hatun Camii

                    Trabzon Kalesi

                    Gülbahar Hatun Türbesi

                    Rus Pazarı

                    Kaymanklı Manastırı

                    Yeşil Cuma Camii

                    Fatih Camii

Nevşehir Hakkında

Nevşehir il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Nevşehir’in en güzel yönlerinden olan, Nevşehir il merkezi otobüs bileti satan firmalarıNevşehir il merkezi otobüs bilet fiyatlarıNevşehir il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Nevşehir, İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan bir şehirdir. Kent orta çağdan beri yerleşim yeri olarak kullanılmıştır. Eski adı Muşkara olan şehri için, Osmanlı Devleti zamanında Nevşehir adı kullanılmaya başlanmıştır. Nevşehirli Damat İbrahim Paşa sadrazamlığa getirildiğinde doğduğu yeri de geliştirmek istemiş ve buraya camiler, medreseler, hamam, imaretler ve çeşmeler yaptırmıştır. İsmini de yeni şehir anlamında “Nevşehir” olarak değiştirmiştir. 

Nevşehir’e Nasıl Gidilir?

Nevşehir, İç Anadolu Bölgesi’nde bulunduğundan farklı şehirlerden gelirken kolaylıkla gelebilirsiniz. Nevşehir otobüs bileti satın aldığınızda İstanbul’dan 743 kilometre, Ankara’dan 277 kilometre, Antalya’dan 538 kilometre ve Gaziantep’ten 434 kilometre yol gidip rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 

Nevşehir’de Gezilecek Yerler

Birçok tarihi ve doğal güzelliği bulunan Nevşehir’de öncelikle gitmeniz gereken yerler Kapadokya’nın en önemli merkezlerinden Ürgüp ve Göreme’dir. Burada bulunan Kpadokya Peri Bacaları, Saklı Kilise, Ürgüp Kadıkalesi, Göreme Bağlıdere Aşk Vadisi, Göreme Açık Hava Müzesi, Kapadokya Çavuşin Kilisesi ziyaret etmeniz önerilir. Bunlar dışında burada bulunan kaplıcalara gidip yörenin şifalı sularından faydalanabilirsiniz, Göreme Milli Parkı’nda temiz havaya doyabilirsiniz. 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus