Türkoğlu Otobüs Bileti

Türkoğlu Seferi Yapan Firmalar
Türkoğlu Hakkında

Türkoğlu Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kahramanmaraş ın en güzel yönlerinden olan, Türkoğlu otobüs bileti satan firmaları, Türkoğlu otobüs bilet fiyatları, Türkoğlu otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kahramanmaraş,
Türkoğlu

Yaklaşık olarak 160 yıllık bir tarihe sahip olan Türkoğlu, Kahramanmaraş il merkezine 22 km. uzaklıkta bulunmaktadır. İlçe, güneyde Gaziantep, batıda Osmaniye, doğuda da Pazarcık ilçesi ile komşu durumundadır. Konumu itibariyle, Kahramanmaraş’ı Osmaniye ve Hatay’a bağlayan karayolları      ve demiryolları üzerinde bulunması ilçenin önemini artırmaktadır. Adana bölgesine yakın bir yerde bulunan Türkoğlu ilçesinde genel olarak Akdeniz iklimi hakimdir. İlçenin temel ekonomik faaliyetlerini tarım ve hayvancılık oluşturmaktadır.

Gavur Gölü (Sağlık Ovası) ilçe için oldukça önemli bir alandır. Yakın bir tarihe kadar Gavur Gölü olarak adlandırılan alan günümüzde ise Sağlık Ovası olarak bilinmektedir. 30 km. uzunluğunda ve 8-10 km genişliğinde olan bölgenin deniz seviyesinden yüksekliği 480 metredir. Ovanın altında milyonlarca yıllık bitki ve fosiller bulunmaktadır. Sıtma hastalığı ile mücadele edebilmek için 1950’li yıllarda kurutulmaya başlanmıştır. Kurutma faaliyetlerinin tamamlanmasının ardından bölge tarıma açılmıştır. Ayrıca balıkçılık açısından da zengin bir alandır. Göl içerisinde yılan, balık ve kurbağa gibi canlıların yaşaması bölgeye birçok kuş türünün gelmesine neden olmaktadır. Türkoğlu otobüs bileti alarak ilçeyi ziyaret edebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Türkoğlu Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus