Tut Otobüs Bileti

Tut Seferi Yapan Firmalar
Tut Hakkında
Tut Otobüs Bileti Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Adıyaman’ın en güzel yönlerinden olan, Tut otobüs bileti satan firmaları, Tut otobüs bilet fiyatları, Tut otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Adıyaman Tut Otobüs Biletleri Ne Kadar?

                    Adıyaman´dan Tut´a otobüs fiyatı: 18 Türk Lirası

                    Kâhta´dan Tut´a otobüs fiyatı: 15 Türk Lirası

                    İstanbul´dan Adıyaman´a otobüs fiyatı: 89 Türk Lirası. 


Adıyaman, Tut

Yeşil coğrafyasıyla tanınan Adıyaman´ın Tut ilçesi, şehir merkezine 60 kilometre uzaklığa sahiptir. Ancak bu yol, kısa görünmesine karşın bir hayli keskin virajlar barındırır. Bu yüzden yolculuk esnasında dikkatli olmak gerekir.Tut´ta tarım alanları yaygınlık göstermediği için ekonomik bakımdan gelişmemiştir. Dut adlı meyvenin kökeni Tut´a dayanır. Bu yüzden dut almak isteyenlerin önceliği Adıyaman olmalıdır. Elde ettiğimiz bilgilere göre Tut´un şu anki nüfusu 10.000 civarıdır. Adıyaman ilçelerinin genel ortalaması baz alındığında bu sayının bir hayli düşük olduğunu söyleyebiliriz. Adıyaman Tut´ta bir tane hidroelektirik santrali ve iki tane de krom madeni faaliyet sürdürmektedir. 

Tut´a Nasıl Gidebilirim?  
Tut´un Adıyaman merkezle bağlantısı Adıyaman-Malatya karayolu aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Bu yolun özellikle son 14 kilometresi çok keskin virajlar barındırdığından büyük risk teşkil eder ve acemi şoförlerin arabalarıyla bu yoldan seyahat etmemesi gerektiği vurgulanır. Tut otobüs bileti ile seyahat ettiğinizde şoförlerin ne kadar usta olduğunu göreceksiniz.

Tut ilçesi, yeni imarlarla dolmasına rağmen kısıtlı olanaklara sahiptir. İlçenin genelinde kerpiçten evler bulunduğundan düzenli bir yerleşme görmek mümkün değildir. Devlet, Tut belediyesine düzenli olarak yardım yapmaktadır. Gelecekte Tut ilçesinin imkânlarının geliştirilmesini ve yeni yatırımlarla sosyoekonomik bakımdan daha da ileriye gitmesini bekliyoruz. Ayrıca devlet Tut için yeni bir yol planı üzerinde de çalışıyor.

En Çok Tercih Edilen Tut Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus