Tuzla Otobüs Bileti

Tuzla Seferi Yapan Firmalar
Tuzla Hakkında

Tuzla Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İstanbul’un en güzel yönlerinden olan, Tuzla otobüs bileti satan firmaları, Tuzla otobüs bilet fiyatları, Tuzla otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

İstanbul, Tuzla

İstanbul’un en güneyinde yer alan Tuzla ilçesi, Türkiye’nin en büyük tersaneler bölgesidir. Marmara Denizi’ne 13 km lik bir kıyısı vardır. 1980lerin sonuna kadar balıkçılık ve çiftçiliğin ana geçim kaynağı olarak görülen ilçenin günümüzde ise ekonomik lokomotifi sanayi ve tersaneciliktir.  İlçe sınırlarında denizcilik ile ilgili okulların ve üniversitelerin  olması, bölgedeki canlılığın nedenlerinden biridir. Tüm bu canlılığı görmek için Tuzla otobüs bileti almanız yeterli. 

Tuzla’da Gezilecek Yerler

·         Taş Mekteb: Aydınlı mahallesinde bulunan, yapıldığı dönem ilkokul olarak kullanılan ve diğer bir adı Aydınlı Mektebi olan bu yapı, Osmanlı döneminden günümüze kadar ayakta kalmıştır.

·         Mercan Koyu: Sanayileşmiş bir ilçe olmasına rağmen, doğal güzelliklerini koruyan Tuzla’da gidilmesi gereken yerlerden biri de Mercan koyu. Bakirliğini hala koruyan, yapılaşmanın olmadığı, doğayı yakından görebileceğiniz bu koyu görmeden Tuzla’dan ayrılmayın.

·         Tuzla Yürüyüş Yolu: Tersanelerin bulunduğu sahilin üzerinde yer alan bu yürüyüş yolu ve yanında bulunan Cumhuriyet Caddesi’nde  ilçenin modern yüzünü yansıtan, kafe ve restoranlar bulunmaktadır.

En Çok Tercih Edilen Tuzla Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus