Uğurludağ Otobüs Bileti

Uğurludağ Seferi Yapan Firmalar
Uğurludağ Hakkında
Uğurludağ Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Çorumun en güzel yönlerinden olan, Uğurludağ otobüs bileti satan firmaları, Uğurludağ otobüs bilet fiyatları, Uğurludağ otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Çorum,
Uğurludağ

Uğurludağ’ın ilk ismi Kızılviran – Kızılören’dir. 1929’a kadar İskilip’e bağlı bir köy olan Uğurludağ, 1954 yılında Uğurludağ’a bağlanmıştır. 1987 yılında da ilçe olmuştur. İlçe, Çorum il merkezine 66 km. uzaktadır. İlçe, batıda Çankırı, güneyde Sungurlu ve kuzeyde de  İskilip ve Bayat ile komşudur. Karasal iklim tipinin hakim olduğu bölgede, yoğun çam ormanları bulunmaktadır. İlçe ekonomisi büyük oranda tarım ve ticarete dayanmaktadır. Başlıca üretilen tarım ürünleri; mercimek, arpa, nohut, buğday, ayçiçeği, soğan ve pirinçtir. Bunun yanında, küçük ve büyükbaş hayvancılık ile uğraşan insan sayısı da oldukça fazladır. İlçede arıcılık alanında da çalışmalar gerçekleştirilmektedir. Toplamda ilçede 1154 adet arı kovanı bulunmaktadır.

Resuloğlu Ören Yeri, bölgedeki yerli turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği, hafta sonları yoğun ziyaretçi akınına uğrayan bir mesire alanıdır. Bunun yanında Kale Deresi Baraj Gölü de bölgede görülmesi gereken yerlerden bir tanesidir. Uğurludağ otobüs bileti satın alarak bu bölgeleri ziyaret edebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Uğurludağ Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus