Ulaş Otobüs Bileti

Ulaş Seferi Yapan Firmalar
Ulaş Hakkında

Ulaş Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Sivas’ın en güzel yönlerinden olan, Ulaş otobüs bileti satan firmaları, Ulaş otobüs bilet fiyatları, Ulaş otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Sivas
, Ulaş

Sivas – Malatya yolu üzerinde Sivas’ın  güneyinde bulunan bir ilçedir. 10 bine yaklaşan nüfusuyla küçük ve şirin ilçedir. İlçede bulunan demir yolu hattı ve tren istasyonu diğer ilçelerle olan etkileşimi arttırmaktadır.

Yöre halkının temel geçim kaynakları tarım ve hayvancılıktır. Geleneksel el sanatı olan dokumacılık da devam ettirilmektedir. Hayvancılık çoğunlukla küçükbaş hayvancılık, tarım ise tahıl ürünleri üzerindedir. Ayrıca ilçede Kangal çiftliği de bulunmaktadır. Türkiye’nin her yerinden bu çiftliği görmek ve köpek sahiplenmek isteyenler bu ilçeye gelmektedir.

İlçede çok sayıda göl bulunmaktadır. Ulaş genel yapısı itibariyle düz bir araziye sahiptir. Ama çevresinde dağlık araziler de bulunmaktadır.   En önemli dağı olan Tecer Dağı’nda bulunan akarsu ve göller bu güzelliler arasındadır. İlçenin en önemli gölü ise ilçe sınırları içinde bulunan tuz gölüdür. Bu göl hem Ulaş halkının hem de çevre ilçelerden gelenlerin dinlenme yeridir. Ayrıca bu göl yazın kuruyarak beyaz bir görüntü oluşturmakta ve güzel bir manzaraya sahne olmaktadır.

Ulaş’ı görmek istiyorsanız Ulaş otobüs bileti almanız yeterli.

En Çok Tercih Edilen Ulaş Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus