Ulukışla Otobüs Bileti

Ulukışla Seferi Yapan Firmalar
Ulukışla Hakkında

Ulukışla Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Niğde’nin en güzel yönlerinden olan, Ulukışla otobüs bileti satan firmalarıUlukışla otobüs bilet fiyatlarıUlukışla otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Ulukışla, Niğde iline bağlı bir ilçedir. Tarihi bir ilçe olan Ulukışla’da Hitit ve Roma dönemlerine ait kalıntılara rastlanmaktadır. Eski ismi “Şücaeddin” olan ilçe Aydos Dağlarının eteklerinde bulunan Çiftehan Çayı vadisine kurulmuştur. Genel olarak dağlık bir araziye sahip olan Ulukışla’da iklim olarak Akdeniz ile karasal iklimlerinin geçişi yaşanır. Yağışı bol olması sebebiyle bölgede orman yoğunluğu fazladır. Bölge sakininin geçim kaynakları başta tarım olmak üzere hayvancılık ve arıcılıktır. 

Ulukışla’ya Nasıl Gidilir

Ulukışla ilçesi, Niğde il merkezine kilometre uzaklıkta bulunur. Komşuları Adana ilinin Pozantı ilçesi, Mersin ilinin Tarsus ilçesi, Konya ilinin Ereğli ilçesi ve Niğde ilinin Bor ile Çamardı ilçeleridir. Birçok ile komşuluğu olan bu ilçeye ulaşım Ulukışla otobüs bileti alarak rahatlıkla yapılabilir. 

Ulukışla’da Gezilecek Yerler

Ulukışla ilçesi, hem tarihi hem doğal güzelliklere ev sahipliği yapmaktadır. Buraya geldiğinizde Öküz Mehmet Paşa Külliyesi’ne Zeyve Höyük’e, Kraliçe Faustina Mezarı’na, Lülve Kalesi’ne, Çiftehan Kaplıcalarına ve Bağdat Demiryolu Tesislerine uğramanız tavsiye edilir. 

En Çok Tercih Edilen Ulukışla Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus