Ulus Otobüs Bileti

Ulus Seferi Yapan Firmalar
Ulus Hakkında
Ulus Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Bartın ilimizin en güzel yörelerinden olan, Ulus otobüs bileti satan firmaları, Ulus otobüs bilet fiyatları, Ulus otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Ulus Coğrafi ve Kültürel Özellikleri

Bartın ilimizin denize sınırı olmayan tek ilçesi olma özelliğine sahip Ulus, milattan önce 3000 yıllarına dayanan geçmişi ile en eski yerleşim yerlerimizden birisidir. Hititlerden Anadolu Selçuklularına geçen ilçe Osmanlı İmparatorluğu döneminde küçük bir nahiye olarak devam etmiş herhangi bir siyasi, askeri ticari olaya sahne olmamıştır. 1944 yılında Safranbolu’dan ayrılarak ilçe ila edilen Ulus, Bartın il ilan edildiğinde idari yönden Bartın’a bağlanmıştır.

Denizden yüksekliği 200 metre olan bu şirin ilçede  21 bin kişi yaşamaktadır. Turizm açısından henüz ön plana çıkarılamamış bir bölge olduğundan ziyaretçi ve turist yoğunluğu oldukça azdır.

Her yıl Ağustos ayının ilk haftasında ilçede Uluyayla Şenlikleri düzenlenir. Uluyayla ilçeye 17 km uzaklıkta olan müthiş bir kanyon ve eşsiz bir şelaleye sahip turizm potansiyeli yüksek bir alandır. Karaca, geyik gibi birçok yabani hayvana yuva niteliğinde olan bu alan Milli Park statüsü kazanmaya adaydır. Doğa sporları ve trekking severler için oldukça elverişli güzergahlara sahip bu bölgeye ulaşmak için firmamızdan bilet satın alabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Ulus Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus