Ürgüp Otobüs Bileti

Ürgüp Seferi Yapan Firmalar
Ürgüp Hakkında

Ürgüp Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Nevşehir’in en güzel yönlerinden olan, Ürgüp otobüs bileti satan firmalarıÜrgüp otobüs bilet fiyatlarıÜrgüp otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Ürgüp, Nevşehir ilinin bir ilçesidir. Kapadokya bölgesinin en önemli merkezlerinden olan Ürgüp, tarihte çok farklı isimlere sahip olmuştur. Bizans döneminde Osiana ve Hagios Prokopios, Selçuklular döneminde Başhisar, Osmanlı döneminde de Burgut kalesi olarak anılmıştır ve Cumhuriyet döneminde de Ürgüp ismini almıştır. 

Ürgüp’e Nasıl Gidilir?

Ürgüp ilçesi, Nevşehir il merkezine 20 kilometre uzaklıkta bulunur. Türkiye’nin hemen her yerinden Ürgüp’e ulaşmak mümkün olup bunun için Ürgüp otobüs bileti satın almanız yeterlidir. 

Ürgüp’te Gezilecek Yerler

Ürgüp, turistik Kapadokya bölgesinin önemli merkezlerinden olduğundan burada turizm açısından ilgi çekici birçok yer bulunmaktadır. Bunların başında Ürgüp Sarıhan, Ayvasil Kilisesi, Ürgüp Kadıkalesi, Ürgüp Temenni Anıt Mezarı gelmektedir. Ürgüp Sarıhan Alaattin Keykubat tarafından 1217 yılında yaptırılmış bir kervansaraydır. Selçuklu mimarisinin güzel örneklerinden biridir. Ayvasil Kilisesi’nin yapım tarihi tam olarak bilinmemektedir. Ürgüp Kadıkalesi, eskiden savaş dönemlerinde kadınların ve çocukların sığınacağı bir yapı olmuştur. Ürgüp Temenni, 1288 yılında Kılıçarslan için yaptırılmış bir anıt mezardır. Kadıkalesi’nin de en yüksek noktasında bulunur. 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus