Urla Otobüs Bileti

Urla Seferi Yapan Firmalar
Urla Hakkında

Urla Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İzmir in en güzel yönlerinden olan, Urla otobüs bileti satan firmaları, Urla otobüs bilet fiyatları, Urla otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

İzmir, Urla

Yerleşim olarak 7 tepe üzerine kurulmuş olan Urla, İzmir il merkezine 35 km. uzaklıkta bulunmaktadır. Batıda Çeşme, doğuda Seferihisar Ve Güzelbahçe kuzey ve güneyde ise Ege Denizi ile komşudur. Bölgedeki genel arazi yapısı tepe ve dağlardan oluşmaktadır. İlçede Akdeniz iklimi hakimdir. Bitki örtüsü de bu iklime bağlı olarak maki, zeytin, defne ve mersin ağırlıklıdır. Bölgede büyük fabrikalar veya üretim tesisler yoktur. Ağırlıklı olarak küçük zeytin sıkım tesisleri bulunmaktadır. Tarım alanları oldukça kısıtlı olmakla beraber, çiçek ve sebze üretimi yapılan seralar bulunmaktadır. 

Urla’da Gezilecek Yerler

Urla İskelesi: Denize girilebilen Urla iskelesi, özellikle yaz aylarında sıklıkla ziyaret edilmektedir. Küçük bir yat limanı bulunan iskele bölgesinde açık alanda konumlanmış restoranlar da hizmet vermektedir.

Limantepe Antik Bölgesi: Bölgede yapılan arkeolojik çalışmalar neticesinde kentte yerleşimin Tunç Çağı’nda başladığı tespit edilmiştir. Ünlü tarihçi Heredot, Limantepe’nin en önemli 12 şehir arasında olduğunu belirmektedir.

Urla otobüs bileti alarak bu güzel yerleri ve Urla’nın diğer turistik mekanlarını ziyaret edebilirsiniz.

 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus