Uşak Otobüs Bileti

Uşak Seferi Yapan Firmalar
Uşak Hakkında

Uşak il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Uşak’ın en güzel yönlerinden olan, Uşak il merkezi otobüs bileti satan firmalarıUşak il merkezi otobüs bilet fiyatlarıUşak il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Uşak, Ege Bölgesi’nin İç Ege Bölümü’nde yer alan ve Ege ile İç Anadolu Bölgeleri arasında geçiş bölümünde kalan bir şehirdir. Uşak ilinin antik dönemdeki ismi Temenothyrea’dır. Bu bölgede ilk yerleşimin milattan önce 4000 yılları civarında yapıldığı düşünülmektedir. Hititlerden Osmanlı’ya kadar birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan Uşak, halen bu kültürlerden de izler taşır. Cumhuriyet döneminde de 1953 yılında Kütahya’dan ayrılarak il unvanını almıştır. Uşak ilinde 2006’da kurulmuş olan Uşak Üniversitesi bulunur. 

Uşak’a Nasıl Gidilir?

İç Ege Bölümü’nde bulunan Uşak iline Ankara – İzmir karayolu üzerinden ulaşmak mümkündür. İzmir’e Orta, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Karadeniz Bölgelerinden giden her araç Uşak’tan da geçmektedir. Fakat bunun dışında doğrudan Uşak’a gitmek için Uşak otobüs bileti satın almanız yeterlidir. 

Uşak’ta Gezilecek Yerler

Bu tarihi şehirde turistlerin dikkatini cezbedecek birçok tarihi ve kültürel miras bulunmaktadır. Bu tarihi eserlerin bir kısmı Uşak Arkeoloji Müzesi’nde sergilenmektedir. Bunun dışında Ulu Cami, Paşa Hanı, Bedesten, Atatürk ve Etnografya Müzesi burada gezilecek birçok yerden sadece birkaçıdır. 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus