Üsküdar Otobüs Bileti

Üsküdar Seferi Yapan Firmalar
Üsküdar Hakkında

Üsküdar Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İstanbul’un en güzel yönlerinden olan, Üsküdar otobüs bileti satan firmaları, Üsküdar otobüs bilet fiyatları, Üsküdar otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

İstanbul, Üsküdar

İstanbul’un tarihi özellikleri bakımından en önemli ilçelerinden olan Üsküdar, kuzeyden Beykoz, doğudan Ataşehir, güneyden Kadıköy ve batıdan Marmara Denizi ile çevrilidir. Adını eski bir iskeleden alan ilçe, Osmanlı döneminde de büyük bir öneme sahiptir. Bölgede tarihi ve turistik yapıların bolluğu dikkat çekmektedir. 

Üsküdar’da Gezilecek Yerler

·         Kız kulesi: İstanbul’un en önemli siluetlerinden biri olan Kız Kulesi bu ilçede yer almaktadır. Boğaz ile Marmara Denizi’nin birleştiği yerde olan kız kulesi, karantina hastanesi olarak kullanılmak için inşa edilmiştir. Şu anda ise hediyelik eşyaların satıldığı, restoran ve kafelerin olduğu bir merkez olmuştur. Kız Kulesine sürekli yapılan seferlerle bu güzel yapıyı görmek mümkün.

·         Mihrimah Sultan Külliyesi ve Camii: Mimar Sinan tarafından yapılmış olan bu yapı, İskele Meydanı’nın karşısında bulunmaktadır. Yapının içine caminin dışında medrese, han ve türbe de bulunmaktadır.

·         Selimiye Kışlası: III. Selim tarafından yaptırılan bu kışla, Üsküdar tepelerinde yer almaktadır. Kışlanın içinde yer alan Florence Nigthtingale’in kullandığı odalar, müze haline dönüştürülerek ziyarete açılmıştır.

Üsküdar’ın bütün bu güzelliklerini, Üsküdar otobüs bileti alarak yerinde görmeniz mümkün.

 

En Çok Tercih Edilen Üsküdar Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus