Uzunköprü Otobüs Bileti

Uzunköprü Seferi Yapan Firmalar
Uzunköprü Hakkında
Uzunköprü Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Edirne’nin en güzel ilçelerinden biri olan, Uzunköprü otobüs bileti satan firmaları, Uzunköprü otobüs bilet fiyatları, Uzunköprü otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Edirne, Uzunköprü

Yüzölçümü olarak Edirne’nin en büyük ilçesi olan ve nüfus yoğunluğu bakımından da üçüncü büyük beldesi olan Uzunköprü, ülkemizin Yunanistan’a açılan demiryolu kapısıdır. Uzunköprü, adı üstünde zamanının en uzun taş köprüsü olup, 1426-1443 yılları arasında II. Murat tarafından Mimar Muslihiddin’e yaptırılmıştır. Uzunköprü, Ergene Nehri kıyısında bulunmaktadır. Ülkemizi Balkanlar’a ve Avrupa’ya bağlayan yolların bulunduğu noktada bulunan Uzunköprü, stratejik bir konuma sahiptir. 

Uzunköprü’de Gezilecek Yer

-          Murat Külliyesi: Sultan II. Murat döneminde 1443 senesinde yaptırılan külliye, şimdilerde Muradiye Camii olarak tanınmaktadır.  Bu cami, Hacı İbrahim Ağa tarafından eşi Halise Hatun adına 18. Yüzyılın ilk yarısında inşa edilmiştir.

-          Demokrasi Anıtı: Mustafa Kemal Atatürk’ün çalışma arkadaşı Mazhar Müfit Kansu tarafından, Uzunköprü ilçesinde kaymakamlık yaptığı dönemde inşa edilen bu anıt, ülkemizin demokrasiye geçişini simgelemektedir.

-          Uzunköprü Tren İstasyonu:   Yapımı 1873 yılında tamamlanan istasyon, İstanbul’u Avrupa’ya bağlayan demir yolu üzerinde bulunmaktadır. Tarihimizde, Çanakkale Savaşı’nda ulaşım yönünden oldukça önemli görev üstlenmiştir.

Uzunköprü’de Ne Yenir?

Uzunköprü otobüs biletinizi alıp, beldenin Osmanlı Dönemi’nden günümüze kadar gelen eserlerini gördükten sonra denemeniz gereken yemekler ise; ördek etinden yapılan akıtma, mamzana (közlenmiş biber, patlıcan ve domatesten yapılır), pazlama ve zerde (tatlı çeşidi).

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus