Vize Otobüs Bileti

Vize Seferi Yapan Firmalar
Vize Hakkında

Vize Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kırklareli’nin en güzel yönlerinden olan, Vize otobüs bileti satan firmaları, Vize otobüs bilet fiyatları, Vize otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kastamonu Vize İlçesi Hakkında Bilgiler

İsmin kökü Byzas´tan gelmekte olup Byzas Poseidon´un bir oğlunun adıdır. Aynı zamanda Byzas, Trak dilinde keçi anlamına gelmekte olup Trakların çokça kullandıkları bir isimdir. Ayrıca Byzas isimli efsanevi bir Trak Kralının adından geldiği söylenir ki bu Byzas Su Perisi Semestra´nın oğludur. Ayrıca Yunan Mitolojisinde Kaynak Perisinin adı Byzia´dır. Vize´nin her dönemde isminin suyunun bolluğu ile anıldığı düşünülürse bu da akla yatkın bir ihtimaldir. 

Vize İlçesinde Gezilmesi Gereken Yerler

Vize ilçesi 1.Viyana Seferi esnasında Kanuni Sultan Süleyman tarafından kullanılan Avyolu güzergâhı üzerindedir. Bu güzergâh günümüzde yeniden keşfedilerek Sultanlar Yoluismiyle doğa, kültür ve tarih sevenlerin kullanımına açılmıştır. Sultanlar Yolu işaretlemeleri Vize içinde ve çevresinde yolu yeniden keşfeden Sedat Çakır tarafından yapılmıştır. Sultanlar Yolu Viyana-Simmering´den İstanbul´da Süleymaniye Camii ve Topkapı Sarayı´na kadar uzanan 2133 kilometrelik bir yoldur.

Önemli tarihi eserler arasında Ayasofya Kilisesi, Türkiye Trakyası´nda bilinen tek antik tiyatro, kaya kiliseleri, manastır, Trak tümülüsleri, kale surları, çeşmeler sayılabilir. İlçede bulunan Yenesu Mağarası, 1620 m. uzunluğuyla Trakya´nın 3. büyük mağarasıdır.

Vize Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda seyahat edip bu güzel bölgeyi görmelisiniz.

 

En Çok Tercih Edilen Vize Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus