Yağlıdere Otobüs Bileti

Yağlıdere Seferi Yapan Firmalar
Yağlıdere Hakkında

Yağlıdere Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Giresun un en güzel yönlerinden olan, Yağlıdere otobüs bileti satan firmaları, Yağlıdere otobüs bilet fiyatları, Yağlıdere otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Giresun,
Yağlıdere

Giresun il merkezine 47 km. mesafede bulunan Yağlıdere, Giresun sınırları içerisinde doğan ve denize dökülen Yağlıdere Çayı kenarında kurulmuş bir ilçedir. İlçe halkının büyük çoğunluğunu Türkmen Çepniler oluşturmaktadır. İlçe kuzeyde Espiye, güneyde Alucra ve Şebinkarahisar ve batıda Keşap ile komşudur. İlçede tüm yıl boyunca yağış görülebilmektedir. Bölgenin ekonomik gelirinin büyük çoğunluğunu fındık yetiştiriciliği oluşturmakla beraber, küçük çapta hayvancılık, ormancılık ve sanatkarlık faaliyetleri oluşturmaktadır. Son yıllarda alternatif olarak kivi yetiştiriciliği de gelişme göstermektedir. 

Yağlıdere’de Gezilecek Yerler

Ağanın Köprüsü: Yağlıdere çayı üzerinde bulunan köprü 200 yıl önce inşa edilmiştir. Yağlıdere üzerinde bulunan 12 adet tarihi köprüden en büyük olanı Ağanın Köprüsü’dür. Bu köprü, çevre köylerdeki insanların yardımıyla imece usulü yapılmıştır. Köprü üzerinden araç geçişi de yapılabilmektedir.

Çağlayan Şelalesi: İlçeye bağlı Çağlayan Köyü’nde bulunan şelale 50 metre yüksekliğindedir. Tam bir doğa harikası olan Çağlayan Şelalesi yeşilliklerin içinde eşsiz bir güzelliğe sahiptir. Hem bu şelaleyi hem de ilçenin diğer yerlerini Yağlıdere otobüs bileti alarak gezebilirsiniz.

 

En Çok Tercih Edilen Yağlıdere Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus