Yahşihan Otobüs Bileti

Yahşihan Seferi Yapan Firmalar
Yahşihan Hakkında

Yahşihan Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kırıkkale’nin en güzel yönlerinden olan, Yahşihan otobüs bileti satan firmaları, Yahşihan otobüs bilet fiyatları, Yahşihan otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Yahşihan İlçesi Hakkında Bilgiler

Çok eski tarihlerde İboğlu, Bük oğlu isminde iki kabile Yahşihan’ın bulunduğu Kızılırmak kenarında güneyi açık bir vadiye yerleşmiş oldukları, ayrıca öksüzce mevkiinde de Öksüz oğulları veya Öksüz Ali namı ile anılan bir kabilede 1 Km. öteye yurt tutmuşlardır. Bu yurt sahipleri 30 haneyi bulunca köy halini almış ve göçebelikten ayrılmıştır. Köylerinin adına da ‘ Yörük’ köy olarak kayda geçirmişlerdir. Edilinilen bilgilere göre bu kayıt miladi 1150 senesinde Ankara kayıtlarında yörük Yahşihan ismiyle 40 hane olarak kayda geçtiği iki kabilenin iskaniyle beraber Ankara, Kayseri ve Çorum yollarının üzerinde Kızılırmak Nehri´nin en büyük geçit vadisinde bulunduğundan, yolcuların istirahatı için hanlar yaptıkları ve zamanla bu hanların çoğaldığı görülmüştür. 

Yahşihan İlçesinde Gezilmesi Gereken Yerler 
İlçenin arazileri, Demirlibel, Ardıçlı tepeleri ile Küre ve Delikli dağları ile çevrilmiştir. Arazisi oldukça verimli olup, kaynak suları çoktur. Yahşihan, Kızılırmak Nehri´nin sağ doğu kıyısında, Kara Güney Dağı´nın güney eteklerinde kurulmuştur. Kızılırmak araziyi ikiye bölmektedir. Yahşihan Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda güvenli bir şekilde seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Yahşihan Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus