Yahyalı Otobüs Bileti

Yahyalı Seferi Yapan Firmalar
Yahyalı Hakkında

Yahyalı Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kayseri’nin en güzel yönlerinden olan, Yahyalı otobüs bileti satan firmaları, Yahyalı otobüs bilet fiyatları, Yahyalı otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kastamonu Yahyalı İlçesi Hakkında Bilgiler

İlçe, Anadoluya gelen Türk güçlerince kurulmuştur. Bu güçlerin önderliğini Seyyid Ali ve Yahya Ali (Yahya Gazi) yapmışlardır. Seyyid Ali’ye ait türbe Yahyalı Devlet Hastanesi bahçesinde, Yahya Gazi’ye ait türbe ise Yahyalı Ulu Camii avlusundadır. 1926´ya kadar Kozan´a bağlı olan Yahyalı, Kozan İlinin 1926´da İlçeye dönüştürülmesinden sonra Kayseri´ye bağlanmıştır

Denizden yüksekliği 1210 metredir. İlçe sınırları içerisinden geçen Zamantı Irmağı, Kapuzbaşı Şelaleleri çayı, Derebağ Şelalesi çayı ve İlçe’nin içerisinden akmakta olan Kocaçay başlıca akarsulardır. 

Yahyalı İlçesinde Gezilmesi Gereken Yerler 
Kapuzbaşı doğa çatlağından, kayalar arasından fışkıran, 30–76 m. yüksekliklerden çok büyük su debisi ile dökülen kaynak şelaleleridir. Son günlerde avcılık, turizm, çevrecilik açısından Türkiye´nin sayılı kuş cennetleri arasında yer alan ve gün geçtikçe önemi artan Sultansazlığı hemen yanı başında tuzlu eko sisteme sahip Yay Gölü ile birlikte kaynak değerdir. Zamantı Irmağı´nın taşındığı vadi olup, ilçe hudutları içerisindeki uzunluğu 50 km´dir. Vadi içerisinde bulunan Yeşilköy köyü ile Büyükçakır arası ‘Rafting´ için bulunmaz bir alandır. Kayseri, Adana ve Niğde illerinin sınırlarının kesiştiği noktalarda ilan edilmiş bir milli parktır. Yahyalı Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda seyahat edip bu güzel bölgeyi görmelisiniz.

En Çok Tercih Edilen Yahyalı Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus