Yalvaç Otobüs Bileti

Yalvaç Seferi Yapan Firmalar
Yalvaç Hakkında

Yalvaç Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Isparta’nın en güzel yönlerinden olan, Yalvaç otobüs bileti satan firmalarıYalvaç otobüs bilet fiyatlarıYalvaç otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Yalvaç, Isparta ilinin Isparta merkez ilçesinden sonraki en büyük ilçesidir. İlçe ismini Selçuklular döneminde buraya yerleşen Oğuz Türk oymağının isminin Yalvaçlılar olmasından alır, kelime anlamı da yol göstericidir. İlçe ismini Selçuklular döneminde almış olsa da buradaki yerleşim çok daha eskilere dayanır. İlk yerleşimin Kalkolitik Çağ’a kadar geriye gittiği düşünüldüğünde bu topraklarda birçok topluluk ve uygarlık egemenliklerini sürdürmüştür. Günümüzde ilçe sakinlerinin ekonomik gelir kaynakları tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. 

Yalvaç’a Nasıl Gidilir?

Akdeniz Bölgesi’nin batısında ve Göller Yöresi’nin de en kuzeyinde yer alan Yalvaç ilçesinin, Isparta il merkezine olan uzaklığı 105 kilometredir. Isparta’nın kuzey doğusunda bulunan ilçeye ulaşmak isteyenlerin Yalvaç otobüs bileti satın almaları yeterlidir. 

Yalvaç’ta Gezilecek Yerler

Yalvaç’ı tercih eden turistler burada birçok tarihi yapıları bulabilirler. Bunlardan en önemlisi Yalvaç Müzesi’dir. Prehistorik, klasik, etnografya ve yazma eserleri bölümleri bulunan bu müzeyi gezdikten sonra, Devlethan Camisi’ne uğrayabilir, Belediye Kültür Evi’nde sanatsal aktiviteleri takip edebilirsiniz. İlçenin merkezinin dışında kalan ama mutlaka ziyaret edilmesi önerilen Pisidia Antiocheia Antik Kenti’ni de unutmamak gerekir.  

En Çok Tercih Edilen Yalvaç Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus