Yatağan Otobüs Bileti

Yatağan Seferi Yapan Firmalar
Yatağan Hakkında
Yatağan Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Muğla’nın en güzel yönlerinden olan, Yatağan otobüs bileti satan firmaları, Yatağan otobüs bilet fiyatları, Yatağan otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Yatağan İlçesi Hakkında Bilgiler

Yatağan Gezilecek Yerler var mı diye soranlar genellikle akıllarına Yatağan termik santrali geldiği için aksini düşünmeyi pek istemezler. Hâlbuki Yatağan sadece termik santralden ibaret olmayıp tarihi antik kentleri ve görülesi muhteşem bir doğası vardır.

Yatağan’dan bahsederken ilk olarak sizlere Stratonikeia antik kentinden bahsedelim. Yatağan’ın 7 km dışında bulunacak bu antik kent, gezilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Burayı gezdikten sonra Yatağan-Mila kar yolunun 3.km tarafında Lagina antik kenti bulunmaktadır. Sonrasında buraya gidebilirsiniz.

Yatağan’da ilçe merkezin konaklayabileceğiniz yerler olduğu gibi yine ilçe merkezinde yemek yiyebileceğiniz çok sayıda esnaf lokantası olduğunu unutmayalım. Yatağan’ın muhteşem doğasında geçireceğiniz bir kaç gün size iyi gelecektir. Son olarak uygun zamanda gelirseniz Yatağan Deve Güreşlerini izleyerek tatilinizi zenginleştirebilirsiniz. 

Yatağan İlçesinde Gezilmesi Gereken Yerler 
Muğla´nın Yatağan ilçesine Yatağan Bozüyük Beldesi Pınarbaşı mevkisinde bulunan 800 yıllık çınar ağacı ve Pınarbaşı tesisleri... İlkbaharı yaşayamayan İzmir´in bahara benzer ilk Cumartesi sabahı daha güneş yukarılara çıkamadan biz yola çıktık. Otoban´dan direk Aydın´a inecek ve rotamızı Çine, Yatağan üzerinden Bozüyük Beldesi´ne yönlendirecektik. Bozüyük denilince aklıma hep Bilecik´in bir ilçesi geliyor. Osmanlı İmparatorluğu´nun kuruluş dönemlerinde çok ismi geçer. Bir de bir zamanlar futbol takımları İkinci Lig´de mücadele ediyordu. Ama gideceğimiz başka bir Bozüyük. Bilecik ile bir ilgisi yok. Muğla´nın Yatağan ilçesine Yatağan bir belde.. İzmir - Muğla istikametinde Yatağan´ı geçip tepeden ovaya doğru inmeye başladığınızda Bozarmut´ta göreceksiniz tabelasını. Beldenin tabelasından çok daha büyük Pınarbaşı´nda yer alan tesislerin reklam tabelaları kaçırmamanızı öneririm. Ana yoldan girince yaklaşık 3-4 km sonra Bozüyük Beldesi´nin merkezine ulaşıyorsunuz. Yatağan Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda güvenli bir şekilde seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus