Yavuzeli Otobüs Bileti

Yavuzeli Seferi Yapan Firmalar
Yavuzeli Hakkında

Yavuzeli Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Gaziantep in en güzel yönlerinden olan, Yavuzeli otobüs bileti satan firmaları, Yavuzeli otobüs bilet fiyatları, Yavuzeli otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Gaziantep,
Yavuzeli

Gaziantep il merkezine 38 km. uzaklıkta bulunan Yavuzeli, 1958 yılında ilçe olarak Gaziantep’e bağlanmıştır. İlçe, kuzeyde Araban, güneyde Şehitkamil, doğuda ise Şanlıurfa ve Fırat Nehri ile komşudur. Eski ismi Cingife olan ilçe, Gaziantep’in en az nüfusa sahip ilçesidir. İlçe halkı geçimini tarım ve hayvancılıktan sağlamaktadır. Bölgede sanayileşme gerçekleşemediğinden işsizlik sorunu ortaya çıkmış ve bu durumun doğal bir sonucu olarak ilçeden Gaziantep il merkezine göç yaşanmıştır. 

Yavuzeli’nde Gezilecek Yerler

Dolmen Mezarları: Bölge halkı bu mezarlara “gavrikul” yani “delikle taş” adını vermişler. Bronz Çağı’nda yapıldığı tahmin edilen mezarlar büyükçe bir araziye yayılarak yapılmışlardır. Toplamda 27 tane mezar bulunmuştur. 3 yassı taştan oluşan Dolmen Mezarları’nın iç kısımları günümüzde taşlarla doldurulmuştur.

Dülük Antik Şehri: İlçeye bağlı Düllük Köyü’ndeki Keber tepesi ve çevresinde yer almaktadır. Şehrin antik dönemde bulunduğu konum stratejik öneme sahiptir. İpek Yolu ve Asur Ticaret Yolu’nun üzerinde bulunmaktadır.

Rum Kale: İlçe merkezine 25 km. uzaklıktaki Kasaba Köyü yakınlarından yer almaktadır. Kale, Fırat Nehri ve Merzimen Çayı’nın birleştiği noktadadır. Yavuzeli otobüs bileti alarak tüm bu tarihi eserleri görebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Yavuzeli Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus