Yayladere Otobüs Bileti

Yayladere Seferi Yapan Firmalar
Yayladere Hakkında

Yayladere Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Bingöl’ün en güzel yönlerinden olan, Yayladere otobüs bileti satan firmalarıYayladere otobüs bilet fiyatlarıYayladere otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Yayladere, Bingöl’ün oldukça eski bir ilçesidir. Tarihi 3000 sene öncesine dayanan Yayladere ilçesinde, uzun süre Hititler ve Urartular hakimiyet kurmuşlardır. Daha sonrasında ise Persler ve Romalılar da burada yaşamışlardır. En son da Türklerin hakimiyetine geçen Yayladere, o zamandan beri Türklerin yerleşim bölgesidir. İlçenin nüfusu yaklaşık olarak 3.300 kadardır. Bu bakımdan Bingöl’ün en küçük ilçelerinden biridir. 

Yayladere’ye Nasıl Gidilir?

Yayladere ilçesi, Bingöl il merkezine yaklaşık olarak 100 kilometre uzaklıktadır. Fakat yine de il merkezinden düzenli olarak otobüs seferleri mevcuttur. Bu sebeple bu eski ve tarihi şehri görmek isteyenlerin Yayladere otobüs bileti almaları sonucunda ulaşımları oldukça rahat olacaktır. 

Yayladere’de Gezilecek Yerler

Yayladere ilçesinde en çok dikkat çeken doğa güzelliklerinden biri Sülbüs Dağı’dır. Yaz aylarında bu dağda festival düzenlenir. Bu sebeple hem ulaşımın daha rahat olması hem de bu festivali görmek isteyenler için özellikle yazın Yayladere’ye gelmek keyifli olacaktır. İsmi  Sülbüs Kültür ve Doğa festivali olan festivalde hem konserler ve çeşitli sanat etkinlikleri düzenlenmekte hem de bölgenin sorunları masaya yatırılarak düşünsel bir etkinliğe imkan sunulmaktadır.

En Çok Tercih Edilen Yayladere Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus