Yazıhan Otobüs Bileti

Yazıhan Seferi Yapan Firmalar
Yazıhan Hakkında

Yazıhan Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Malatya’nın en güzel yönlerinden olan, Yazıhan otobüs bileti satan firmaları, Yazıhan otobüs bilet fiyatları, Yazıhan otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Yazıhan, Malatya

Doğusunda Fırat Nehrinin kollarından birinin geçtiği ilçe doğal güzellikleri ve verimli tarım arazileri ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Kuzeyinde Arguvan, batısında Hekimhan ve güneyinde Akçadağ ilçeleri bulunan bu ilçe Malatya’yı Doğu Anadolu illerine bağlayan bir konumda bulunmaktadır.

İlçede çok sayıda dağlık ve ormanlık alan bulunmaktadır. Bu yüzden özellikle yerli turistleri gezilerin düzenlediği bir nokta olarak dikkat çekmektedir. Çevresinde bulunan çok sayıda ağaç türleri ve yan hayatı sayesinde de araştırmacılar bu bölgeye çok sık gelmektedir.

Yazıhan’da ekonomi genel olarak tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır.  Verimli arazilerin üzerinde bulunması ve tarımda makineleşmenin ilerlemesi ile yetiştirilen ürünlerin kalitesi artmıştır. Fırat Nehri’ne komşu olması da verimliliği arttıran etmenlerden biridir.  İlçe sakinleri aynı zamanda dokumacılık ve halıcılık ile de uğraşmaktadır.

İlçedeki tarihi eserlerin başında Fethiye Mahallesinde bulunan Hasan Patrik Cami ve İriağaç Mahallesinde bulunan Ünür Kalesini sayabiliriz. Ayrıca özellikle Fethiye Köy yakınlarında yapılan kazı çalışmalarında çıkan tarihi eserler dikkat çekmektedir.

Bu güzel ilçeyi yerinde görmek için Yazıhan otobüs bileti almanız yeterli.

En Çok Tercih Edilen Yazıhan Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus