Yedisu Otobüs Bileti

Yedisu Seferi Yapan Firmalar
Yedisu Hakkında

Yedisu Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Bingöl’ün en güzel yönlerinden olan, Yedisu otobüs bileti satan firmalarıYedisu otobüs bilet fiyatlarıYedisu otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.  


Yedisu, Bingöl’ün küçük bir ilçesidir. Nüfusu yaklaşık olarak 3000’dir. Önceleri Kiğı ilçesine bağlıyken 1990 yılında ilçe yapılmıştır. Eski ismi Çerme’dir fakat ilçe merkezine yapılan yedi musluktan sonra ismi “Yedisu” olarak değiştirilmiştir. İlçenin dört tarafı dağlarla çevrilidir. Kendisi de oldukça dağlık ve engebeli bir araziye sahiptir. İlçenin rakımı 1500 metredir. Bu da yaşam koşullarını olumsuz bir şekilde etkilemektedir. İlçenin geçim kaynağı tarım ve hayvancılığa dayanır. 

Yedisu’ya Nasıl Gidilir?

Yedisu ilçesinin çevresi dağlarla kaplı olduğu için özellikle de kış aylarında buraya ulaşım sorunlu olabilmektedir. İlçenin, Bingöl il merkezine uzaklığı ise 125 kilometredir. Yine de komşu ilçeleri Adaklı ve Karlıova olan ilçeye, Yedisu otobüs bileti satın alarak buraya ulaşımınızı gerçekleştirmeniz mümkündür. 

Yedisu’da Gezilecek Yerler

Yedisu, turizm açısından Bingöl’ün cazip ilçelerinden biri olmasa da bilhassa doğal yaşamı, dağcılığı sevenlerin keşfe çıkabileceği bir yerdir. Yedisu ilçesi, Çavuşlu, Şeytan, Bakır ve Koşan dağlarının arasında yer almaktadır ve bu dağların ortalama yükseltileri 3000 metreyi bulmaktadır.

En Çok Tercih Edilen Yedisu Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus