Yenifakılı Otobüs Bileti

Yenifakılı Seferi Yapan Firmalar
Yenifakılı Hakkında

Yenifakılı Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Yozgat ın en güzel yönlerinden olan, Yenifakılı otobüs bileti satan firmaları, Yenifakılı otobüs bilet fiyatları, Yenifakılı otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Yozgat,
Yenifakılı

Yenifakılı, Yozgat ilinin Nevşehir sınırında bulunan ilçesidir. 1929 yılına kadar Kırşehir’e bağlı olan ilçe, daha sonra Yozgat’a bağlanmış ve 1990 yılında ilçe statüsünü almıştır. Güneyde ve batıda Kırşehir ili, doğuda Boğazlıyan ilçesi, kuzeyde Şefaatli ilçesi ile sınırı olan Yenifakılı Yozgat il merkezine 130 km. uzaklıkta bulunmaktadır. Bozkırlardan oluşan arazi yapısı ve karasal iklim egemenliğinde bulunması bölgenin tipik özelliklerini taşımaktadır. Kışları soğuk ve genellikle kar yağışlı, yazları ise kurak ve sıcak geçmektedir. İlçede ekonomik anlamda tarım ve hayvancılık ön plana çıkmaktadır. Arpa, şeker pancarı, mercimek, nohut, fasulye ve patates bölgede yetiştirilen tarım ürünlerinden bazılarıdır.  Ağırlıklı olarak kuru tarım yapılmakla beraber yer yer sulu tarım da yapılabilmektedir. Yenifakılı’da hem küçükbaş hem de büyükbaş hayvancılık yapılmaktadır. Sığır, koyun, kıl keçisi, tiftik keçisi yetiştirilmektedir. Bunların yanında ilçede un fabrikaları da faaliyet göstermektedir.

Yenifakılı ilçesinde tarihi ve kültürel açıdan günümüz ulaşan herhangi bir eser veya yağı bulunmamaktadır. Yenifakılı otobüs bileti alarak bu ilçeyi ziyaret edebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Yenifakılı Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus