Yenimahalle Otobüs Bileti

Yenimahalle Seferi Yapan Firmalar
Yenimahalle Hakkında

Yenimahalle Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz! 

Ankara
’nın en güzel yönlerinden olan, Yenimahalle otobüs bileti satan firmalarıYenimahalle otobüs bilet fiyatlarıYenimahalle otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Yenimahalle Ankara  
Yenimahalle 1957 yılında merkez ilçe ilan edilmiştir. Dar gelirli vatandaşların ev sahibi olabilmesi amacı ile kurulan bir yerleşim yeridir. 


Yenimahalle Coğrafi ve Kültürel Özellikler 
İlçenin deniz seviyesinden yüksekli 832 metredir. İklimi karasal iklimdir ve kışları sert geçer. İlçe merkezi hariç tüm bölge dağlık alandan ibarettir. İlçede yaşayan kesim genel itibari ile kamu personeli ve özel sektör çalışanlarıdır. İlçede sanayi çok gelişmiş seviyededir. İlçe sınırları içerisinde OSTİM bulunur. Ayrıca ilçede ASELSAN’a ait birçok fabrika ve Atatürk’ün kendi parası ile satın aldığı orman çiftliği bulunur. İlçe sınırları içerisinde önemli idari binalar bulunur örnek olarak MİT binası gösterilebilir. Birçok anlamda önemli bir ilçedir dersek hata etmiş olmayız. İlçe bulunduğu konum itibari ile yapılan yatırımlar doğrultusunda yakın bir gelecekte daha çok büyüyeceğinin sinyallerini veriyor. Ankara’dan aldığınız Yenimahalle otobüs bileti ile bu ilçeye ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Yenimahalle’ye ulaşım 
İlçenin kent merkezine uzaklığı sadece 27 km’dir. Adeta şehir merkezi ile iç içe olan bu ilçeye Ankara’nın gelişmiş, demir, kara ve hava yolu ulaşım ağını kullanarak kolayca ulaşabilirsiniz. AŞTİ’ye 27 km uzaklıkta olan Yenimahalleye 202 ve 203 nolu otobüslerle ve metro ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Yenimahalle Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus