Yenişarbademli Otobüs Bileti

Yenişarbademli Seferi Yapan Firmalar
Yenişarbademli Hakkında

Yenişarbademli Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Isparta’nın en güzel yönlerinden olan, Yenişarbademli otobüs bileti satan firmaları, Yenişarbademli otobüs bilet fiyatlarıYenişarbademli otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Yenişarbademli, Isparta iline bağlı bir ilçedir. Tarihi milattan önce 4000’lere kadar dayanan bu ilçede, Hititler, Lidyalılar, Persler, Bizanslar, Selçuklular olmak üzere birçok uygarlık egemenliklerini sürdürmüşlerdir. Yenişarbademli, 1990 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. Akdeniz Bölgesi’nde bulunmasına karşın karasal iklime daha yakın bir iklimi vardır. 2015 yılındaki nüfusu 2.000 civarı olan Yenişarbademli, 1990 senesinden bu yana dışarıya çok fazla göç vermiştir. 

Yenişarbademli’ye Nasıl Gidilir?

Yenişarbademli ilçesi, Isparta il merkezine 105 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Komşu ilçeleri Beyşehir, Aksu ve Şarkikaraağaç’tır. Toros dağlarının kuzey uzantısında bulunan ilçeye, Yenişarbademli otobüs bileti satın aldığınız takdirde ulaşabilirsiniz. 

Yenişarbademli’de Gezilecek Yerler

İlçe, turizm açısından oldukça dikkat çekicidir. Yerli ve yabancı turistleri kendisine çeken birçok doğal güzelliği bulunur. Pınargözü Mağarası, Kubad-ı Abad, Dedegül Dağı, Karagöl, Kız Kalesi Adası bu güzelliklere örnek verilebilir. Ayrıca tarihi bu ilçede, çeşitli uygarlıklara ait kale kalıntıları da bulunmaktadır. Bu ilçeyi ziyaret etmek isterseniz; Kestel, Kaledost, Doğdu, Ortatepe, Mandras, Çataltepe, Aktepe gibi tarihi kalıntılara gitmeniz de kesinlikle önerilir. 

En Çok Tercih Edilen Yenişarbademli Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus