Yerköy Otobüs Bileti

Yerköy Seferi Yapan Firmalar
Yerköy Hakkında

Yerköy Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Yozgat ın en güzel yönlerinden olan, Yerköy otobüs bileti satan firmaları, Yerköy otobüs bilet fiyatları, Yerköy otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Yozgat,
Yerköy

Yerköy, Yozgat il merkezine 39 km. mesafede bulunan ilçedir. İlçe, Kırıkkale, Çorum ve Kırşehir ile sınır komşusudur. Karasal iklimin egemen olduğu ilçede kışlar yağışlı ve soğuk, yazlar ise kurak ve sıcak geçmektedir. Rakımı düşük olduğu için diğer ilçelere göre yaz ayları daha sıcak geçmektedir. İlçenin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. İlçe halkının yaklaşık %70’i tarım ile uğraşmaktadır. Arpa, buğday, mercimek ve nohut ilçedeki en önemli tarımsal ürünlerin başında gelmektedir. Ayrıca mevsim sebze ve meyveleri de yetiştirilebilmektedir. İlçedeki sanayileşme faaliyetleri de son dönemde artış göstermektedir. Organize Sanayi Bölgesi’nde yaklaşık olarak 2000 kişi istihdam edilmiştir. 

Yerköy’de Gezilecek Yerler

Hititler, Persler ve Frigler başta olmak üzere birçok imparatorluğa ev sahipliği yapmış olan bölgede tarihi nitelikteki yapılar ve anıtlar ilgi çekmektedir. Yerköy otobüs bileti alarak ilçedeki bu eserleri ve yerleri ziyaret etmeniz mümkündür. Bu eserlerden bazıları şunlardır ;

·         Yerköy Gar Binaları

·         Tuzla Köprüsü

·         Saray Çapanoğlu Camii

·         Yakup Hoca Efendi Camii

·         Delice Köprüsü

En Çok Tercih Edilen Yerköy Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus